magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

VSE bude neplatičov a dlžníkov upozorňovať na pohľadávky aj telefonicky
@ Aktuálne -> Služby      May 11 2005 - 13:20 GMT
Košice 11. mája (TASR) - Spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE), a. s., Košice, začína zákazníkov z domácností upozorňovať na nezaplatené pohľadávky aj telefonicky ešte predtým, ako im preruší dodávky elektriny. Pilotný test upozorňovania realizovali už v marci a apríli v rámci Košíc.

"Chceme predísť zbytočným komplikáciám, ktoré môžu mať zákazníci, keď napríklad nedopatrením zabudli zaplatiť. Samozrejme, očakávame aj zníženie objemu pohľadávok našej spoločnosti," uviedla dnes riaditeľka divízie zákaznícke služby VSE Monika Švecová.

Doteraz VSE v praxi postupovala tak, že ak zákazník v stanovenom čase nezaplatil za elektrinu, písomne ho na to upozornili a stanovili mu 14-dňovú lehotu na zaplatenie. Ak sa tak nestalo ani potom, na základe zmluvy o dodávke elektriny pristúpili k prerušeniu jej dodávky.

Telefonické upozornenia načasovali VSE niekoľko dní pred uplynutím lehoty v upomienke, aby zákazník mal dostatok času na vyplatenie dlhu. Touto formou upozorňujú energetici len zákazníkov, ktorí firme poskytli telefonický kontakt. Keďže podobné upozornenia sa stretli s pozitívnym ohlasom napríklad v Maďarsku, predpokladajú, že si naň zvyknú aj zákazníci na východe Slovenska.

"Uvedomujeme si, že niektoré pohľadávky vznikajú zo strany zákazníkov nechtiac a avíza im ušetria komplikácie aj dodatočné náklady s opätovným pripájaním do siete," dodala Švecová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606