magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Bruseli otvoria 26. mája Dom slovenských regiónov
@ Aktuálne -> Verejná správa      May 18 2005 - 09:29 GMT
Košice 18. mája (TASR) - Všetkých osem slovenských samosprávnych krajov bude mať v Bruseli od 26. mája svoje zastúpenie. Spoločnú strechu im poskytne adresa na Avenue Cortenbergh 89, kde v tento deň slávnostne otvoria Dom slovenských regiónov.

K dispozícii budú mať tri poschodia v modernej administratívnej budove v blízkosti Stáleho zastúpenia SR pri Európskej únii a Schumanovho okruhu, ktorý je centrom diplomatických úradov, informoval na dnešnom stretnutí s novinármi predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer. KSK je koordinátorom aktivít súvisiacich s otvorením tzv. slovenského domu v Bruseli.

Každý región bude mať svoju kanceláriu a reprezentanta, spoločne budú využívať služby manažéra zodpovedného za služby, koordináciu príprav spoločných podujatí či distribúciu informácií. Vstupné náklady na technické vybavenie slovenského domu predstavovali zhruba tri milióny Sk. Mesačná prevádzka, okrem platu zástupcu vyjde každý kraj na 57 tisíc korún.

Spoločný postup slovenských regiónov je vnímaný ako veľmi pozitívny signál smerom k európskym inštitúciám, pričom je oceňovaný aj fakt, že slovenský dom vznikol iniciatívou "zdola", od samotných regiónov. Doteraz mali v sídle európskych inštitúcií svoje samostatné zastúpenie iba Bratislavský, Prešovský a Košický kraj.

"Zmyslom celej prítomnosti v Bruseli je prezentovať sa, mať možnosť byť pri informáciách a nielen ich pasívne prijímať cez internet, ale aj aktívne ovplyvňovať dianie v Bruseli," konštatoval Bauer.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606