magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Miklós odovzdal v Košiciach Ceny ministra životného prostredia SR za rok 2005
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jun 02 2005 - 16:22 GMT
Košice 2. júna (TASR) - Minister životného prostredia SR László Miklós odovzdal dnes slávnostne v Košiciach pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia Ceny ministra životného prostredia za rok 2005.

Za napĺňanie cieľov Programu obnovy dediny ocenil minister obec Turčianska Štiavnička v okrese Martin.

V kategórii občianske združenia získala cenu Spoločnosť pre ochranu vtáctva na Slovensku. Ako uviedol pre TASR jej riaditeľ Rastislav Rybovič, najviac si vážia ocenenie za ich prácu v oblasti prípravy a presadzovania návrhu chránených vtáčích oblastí na Slovensku, ktoré tvoria sústavu Natura 2000 a za riešenie vtáčej kriminality.

Spomedzi slovenských podnikov patrí ocenenie prešovskej akciovej spoločnosti PEhAES, ktorej rozhodujúca časť stavieb chráni životné prostredie a bratislavskému závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku za citlivý prístup pri riešení protipovodňovej ochrany na riekach Myjava a Chvojnica.

V kategórii jednotlivci patrí cena ministra lesnému typológovi, organizátorovi ochrany prírody a vysokoškolskému pedagógovi profesorovi Ivanovi Voluščukovi pri príležitosti jeho životného jubilea - 70. narodenín.

Spomedzi kolektívov si ocenenie prevzali zástupcovia Základnej školy v Poprade, kde sa nadštandardné venujú environmentálnej výchove a Stavebná fakulta bratislavskej Slovenskej technickej univerzity a jej katedry hydrotechniky, geotechniky a vodného hospodárstva za 67-ročnú prípravu odborníkov pre vodné hospodárstvo.

Ceny ministra životného prostredia SR udeľuje rezort na odporúčanie osobitnej komisie od roku 1999 za prínosy v ochrane životného prostredia a v rozvoji environmentalistiky.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606