magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rómske deti na košickom Luníku IX slávili Medzinárodný deň detí
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jun 04 2005 - 10:51 GMT
Košice 4. júna (TASR) - Vyše 200 rómskych detí sa počas dnešného slnečného dňa zapojilo do rôznych súťaží, ktoré pre nich pripravili predstavitelia samosprávy na Luníku IX v Košiciach.

Snahou organizátorov bolo pripomenúť si Medzinárodný deň detí a nájsť motiváciu pre mladé pokolenie, ako správne využívať voľný čas. "Chceme, aby sa naše deti nenudili, ale zabavili a aby našli správnu formu relaxu," uviedol pre TASR zástupca starostu Ľudovít Balog.

Deti vo veku od štyroch do desať rokov zápolili vo futbale a ďalších športových disciplínach. Odmenou pre 20 súťažiacich družstiev bolo množstvo sladkostí.

Balog vyjadril ľútosť nad tým, že sa do súťaží nemohli zapojiť všetky deti z Luníka IX. "Máme tu okolo 900 detí, ale všetky by sa v súťažiach nestihli vystriedať," konštatoval Balog. Dodal, že na dnešný deň tamojší poslanci vyčlenili z rozpočtu osemtisíc korún. Vecnými darmi prispeli aj sponzori.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606