magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vďaka vyššiemu výberu dane Zastupiteľstvo KSK navýšilo kapitálový rozpočet
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jun 20 2005 - 14:22 GMT
Košice 20. júna (TASR) - Poslanci Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) dnes rozhodli o úprave rozpočtu KSK na rok 2005. Dôvodom boli vyššie príjmy regionálnej samosprávy, než sa očakávalo.

"Príjmy dane fyzických osôb sa napĺňajú rýchlejšie ako ministerstvo financií predpokladalo. Počas prvých piatich mesiacov bol výber vyšší o zhruba 139 miliónov korún," uviedol pre TASR predseda KSK Rudolf Bauer. Podľa jeho slov tak mohla košická regionálna samospráva navýšiť kapitálový rozpočet, ktorý bol veľmi nízky, a ešte tento rok poskytnúť prostriedky na rekonštrukciu a modernizáciu svojich zariadení.

Poslanci dnes jednohlasne prijali uznesenie, ktorým zvýšili bežné príjmy KSK o 204,274 milióna Sk a bežné výdavky o 79,271 milióna Sk. Kapitálové príjmy zvýšili o 62,122 milióna Sk a kapitálové výdavky o 185,162 milióna Sk. Kapitálové výdavky košickej regionálnej samosprávy pre tento rok tak predstavujú celkovo 326 miliónov Sk.

Podľa župana ich KSK použije predovšetkým na znižovanie prevádzkových nákladov vo svojich objektoch a na odstraňovanie najzávažnejších havarijných stavov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606