magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košickí župan i primátor privítali rozhodnutie o rozdelení podielov v letisku
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jun 21 2005 - 13:08 GMT
Košice 21. júna (TASR) - Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rudolf Bauer a primátor mesta Košice Zdenko Trebuľa privítali rozhodnutie vlády SR o rozdelení podielov v bratislavskom a košickom letisku.

Regionálna a mestská samospráva získajú v letiskových spoločnostiach podiel po 10 %, 14 % majetkového podielu si ponechá štát a 66 % je určených na predaj strategickému investorovi. Samosprávy získajú podiel do konca roka 2006.

Takéto rozhodnutie vlády znamená, že vo verejných rukách bude dostatočne veľký kontrolný balík, vďaka ktorému budú môcť mesto a región ovplyvniť smerovanie aktivít v akciovej spoločnosti Letisko Košice – Airport Košice, konštatuje sa vo vyhlásení, ktoré dnes TASR poskytli hovorkyňa košického magistrátu Zuzana Bobriková a hovorkyňa Úradu KSK Soňa Jakešová.

Letisko má pre Košice i celý región strategický význam, pričom je jedným zo stimulov pre investorov, ktorí tam prichádzajú. Vytvára priame spojenie so svetom v situácii, keď nedostatočná dopravná infraštruktúra na východnom Slovensku neumožňuje využívať diaľničnú sieť. Rozvoj košického letiska je zadefinovaný ako jedna z priorít Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja KSK i mesta Košice. Z pohľadu samosprávy je prínosom aj rozhodnutie o skrátení termínu prevodu podielov z pôvodne navrhovaného roku 2010 do konca roka 2006, teda prakticky hneď po výbere strategického investora.

Samospráva pozitívne vníma aj snahu nastaviť podmienky pre výber dominantného investora tak, aby sa súťaže mohli zúčastniť záujemcovia o obe letiská spolu, ale aj jednotlivo.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606