magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický IŽP zistil vlani 280 porušení a uložil pokuty za vyše 3,6 milióna korún
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jun 24 2005 - 07:40 GMT
Košice 23. júna (TASR) - Odbory Inšpektorátu životného prostredia (IŽP) v Košiciach vykonali v roku 2004 celkovo 636 kontrol. V 280 prípadoch zistili porušenie príslušnej legislatívy. V rámci následného správneho konania bolo uložených 142 pokút v celkovej výške 3 633 200 korún.

Ako ďalej na stretnutí s novinármi informoval riaditeľ košického IŽP Jozef Gornaľ, uložené pokuty sa im darí aj vymáhať. Prostredníctvom súdnych exekútorov zrealizovali 83 percent pokút a získali pritom 84 percent z celkovej sumy.

Inšpektorát životného prostredia v Košiciach je organizačnou súčasťou Slovenskej inšpekcie životného prostredia a pôsobnosťou zahŕňa Košický a Prešovský kraj. Celkovo to predstavuje 24 okresov a územie s rozlohou vyše 15 700 kilometrov štvorcových.

Hlavnou činnosťou IŽP v Košiciach je výkon štátneho dozoru pri starostlivosti o životné prostredie na úseku ochrany vôd, ovzdušia, odpadového hospodárstva, ochrany prírody a krajiny. Po vstupe do Európskej únie pribudla aj povinnosť vydávať integrované povolenia pre nové a jestvujúce prevádzky priemyselnej činnosti a zároveň ich kontrolovať.

Riaditeľ IŽP v Košiciach konštatoval, že hoci sa riadia plánom hlavných úloh, čoraz viac ho narúša zvyšujúci sa počet podaní a sťažností, ktoré majú prednosť. "V mnohých prípadoch sú opodstatnené, ale mali sme aj prípady, keď viacnásobne opakovanú kontrolu vykonali všetky zložky tunajšieho inšpektorátu a ukázalo sa, že podnet bol neopodstatnený," dodal.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606