magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Trénovanie pamäti pre seniorov
@ Aktuálne -> Služby      Jul 08 2005 - 08:39 GMT
Slovenská spoločnosť pre trénovanie pamäti, EURAG - Centrum trénovania pamäti, Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging Bundesverband Gedachtnistraining c.v. Bundesrepublik Deutschland organizujú základný seminár Trénovanie pamäti pre seniorov

Seminár sa koná od 12. - 16.9.2005 v Hoteli Avena, Jánska dolina 345, Liptovský Ján Pod vedením nasledujúcich lektorov:

Monica Lindenberg-Kaiser (Bundesverband Gedachtnistraining c.v). Metóda Dr. Stengelovej obohatená o interaktívny prístup k trénovaniu pamäti, zameraná na tréning rôznych kognitívnych schopností ako jazyk, koncentrácia, zakódovanie a dekódovanie informácie, tréning predstavivosti, prstové cvičenia.

Ing. Dana Steinová (Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging). Stratégie a motivácie. Mnemotechniky - zabudnuté dedičstvo antiky, pomocou ktorých sme schopní výrazne zlepšiť spoluprácu medzi krátkodobou a dlhodobou pamäťou a zabezpečiť, že informácia, ktorú si chceme zapamätať, bude uložená v takej forme, že bude ľahké si ju vybaviť v prípade budúcej potreby.

Gunter Kaiser M.D. Fyziológia mozgu

Eric Reid,viceprezident EURAG. Demografické zmeny v populácii a trénovanie pamäti

Prednášky sa predpokladajú denne od 9- 12:30 hod. a od 13:30- 16:30 hod. Seminár je určený všetkým, ktorí sa profesijne venujú seniorom a ktorí môžu túto novozískanú zručnosť využiť na zvýšenie kvality života seniorov vo svojom ústave či komunite.
Prednášky na seminári budú v češtine a angličtine, anglická časť bude prekladaná do slovenčiny pani doc.Ing. Magdalénou Repášovou (TU Košice). Absolventi dostanú certifikát trénera pamäti.

Seminár je určený záujemcom zo Slovenska. Ubytovanie je zabezpečené v Hoteli Avena. Akciová cena za 6 dní/5 nocí s plnou penziou je 3.600 Sk + manipulačný a organizačný poplatok 300 Sk. Pobyt sa začína 11.9. večerou a končí sa obedom 16.9., čo sa týka stravy. Vlastný seminár sa končí v piatok o 16:30 hod. Ubytovanie je zabezpečené vo 2- lôžkových izbách s kúpelňou, telefónom a TV. V cene pobytu je zahrnutý bazén a fitnes centrum. Ostatné služby (solárium, sauna, požičovňa bicyklov, kozmetika, komplex rehabilitačných procedúr) za poplatok. Odporúčaná doprava: vlakom do Liptovského Mikuláša ( autom až k hotelu, na hotelovom parkovisku s kamerovým systémom parkovanie zdarma, príp. možnosť použiť hotelové garáže), zo stanice autobusom do Liptovského Jána (viď priložený cestovný poriadok).Cestovné si hradia účastníci. V prípade potreby je možné použiť prepravu hotelovým autom za poplatok, túto možnosť však treba nahlásiť dopredu. Poplatok za pobyt (3600 Sk + 300 Sk) je splatný do10. augusta na bankový účet Slov. spoločnosti pre trénovanie pamäti, ktorého číslo oznámi koordinátor po obdržaní záväznej prihlášky. Ďalší, registračný poplatok 2.600 Sk je splatný v hotovosti pri registrácii 12.9. medzi 8. a 9. hod. v kongresovej sále hotela Avena (zahrňuje pre lektorov a tlmočníčku cestovné, pobyt a honoráre, ako aj komplexný metodický materiál v češtine, prenájom sály, výdaje s organizovaním). Prihlášky zašlite pokiaľ možno obratom na adresu koordinátora seminára, najneskôr však do 31.7.2005.

V prípade potreby možno koordinátora akcie kontaktovať telefonicky na čísle: 0903 828 653

Koordinátor akcie: PhDr. Ladislav Kulik, Vojenská 12 04001 Košice
e-mail: lakul@centrum.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606