magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Volebná komisia KSK zatiaľ nezaregistrovala žiadnu oficiálnu kandidátku
@ Aktuálne -> Verejná správa      Aug 09 2005 - 13:05 GMT
Košice 9. augusta (TASR) - Žiadnu oficiálnu kandidátku na predsedu kraja alebo poslanca regionálneho parlamentu zatiaľ nezaregistrovala volebná komisia (VK) Košického samosprávneho kraja (KSK).

"Aj keď niektoré politické strany už ohlásili verejne svojich kandidátov, oficiálne ešte kandidátku nepodal žiaden politický subjekt, koalícia či nezávislý kandidát," uviedla dnes pre TASR zapisovateľka VK KSK Mária Bartková. Zatiaľ sa chodia len informovať hlavne budúci nezávislí kandidáti, aké kritériá musia splniť. Informujú sa hlavne muži, ale nechýbajú aj ženy a značný záujem o nezávislú kariéru v zastupiteľstve KSK prejavujú mladí ľudia. Podľa Bartkovej by si však nemali nechávať podávanie kandidátok na poslednú chvíľu, pretože im nemusí ostať čas na odstránenie prípadných chýb. Výstrahou sú prvé regionálne voľby v decembri 2001, keď v posledný deň podávania listín čakalo pred polnocou v rade na odovzdanie kandidátskych listín ešte približne 50 ľudí, čo spôsobilo napätie a nervozitu.

Podľa Bartkovej by kandidáti nemali zabudnúť okrem iného na čestné vyhlásenie, že nedali súhlas, aby sa objavili aj na iných kandidátkach. Podobné prípady totiž pri prvých regionálnych voľbách musel riešiť súd. Všetky podrobnosti o voľbách nájdu voliči na webovej stránke KSK www.kosice.regionet.sk, dodala Bartková.

Vo voľbách v roku 2001 bojovalo o priazeň voličov 23 kandidátov na post predsedu KSK, z nich bolo šesť nezávislých. Voličská účasť nepresiahla 22 percent.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606