magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zemplín žil počas víkendu folklórom
@ Kultúra -> Podujatia      Aug 21 2005 - 13:37 GMT
Michalovce 21. augusta (TASR) - K najstarším folklórnym slávnostiam na východnom Slovensku patria Zemplínske, ktoré sa konali v Michalovciach počas víkendu už po 46-krát a predchádzal im dvojdňový jarmok.

Zemplínske slávnosti sa začali v sobotu podvečer sprievodom účinkujúcich mestom a úvodným programom Zvyky a obyčaje našich predkov. Na otvorení sa zúčastnil aj predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda a ďalší hostia.

Medzi prvými sa predstavili na pódiu folklórne súbory a skupiny z okolia Michaloviec a na záver úvodného bloku ukrajinský súbor Slovenka. Večerný program vyplnil folklórny súbor Vranovčan z Vranova nad Topľou a hosťujúci súbor Uta Sardegna zo Sardínie.

V nedeľnom programe od 16. hodiny približujú zabudnuté hry a tance detské folklórne súbory Čajka z Estónska, Zempliník a Zemplinček z Michaloviec. Po nich dostane priestor mužská spevácka skupina Hnojnane z Mihaľovec.

Večerný galaprogram od 18. hodiny vyplnia vystúpenia folklórnych súborov Zemplín z Michaloviec, Čarnica z Košíc a Uta Sardegna zo Sardínie.

Zemplínsky folklór dnes dominoval aj v obci Dargov v Trebišovskom okrese, kde sa popoludní o 15. hodine začali v miestnom amfiteátri Poddargovské slávnosti. Účinkujú folklórne kolektívy z Nižného Žipova, Zemplínskeho Klečenova, Kuzmíc, Michalian, Nového Ruskova, Veľkých Ozoroviec, Dargova a Zamutova. Hosťom bude už spomínaný taliansky súbor Uta Sardegna zo Sardínie.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606