magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

U. S. Steel Košice, s.r.o. razí cestu k transparentnosti v podnikaní na Slovensku
@ Aktuálne -> Služby      Jul 11 2002 - 10:05 GMT
Do redakcie Cassovia.sk sme dostali tlačovú správu spoločnosti U. S. Steel Košice, s.r.o.


Spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o. (USSK) v uplynulých dňoch uskutočnila hĺbkový audit procesu nakladania so železným šrotom vo svojich prevádzkach. Kontrolu uskutočnil špeciálny audítorský tím z materskej spoločnosti U. S. Steel (USS), ktorý kvôli tomu pricestoval z Pittsburghu. Proces auditu sa týkal viacerých externých dodávateľov šrotu, ako aj samotného nakladania so šrotom vo firme.

Ako zdôraznil generálny manažér U. S. Steel Košice, s.r.o. pre prvovýrobu Mark D. Whalen, „aj keď je šrot jednou z hlavných súčastí procesu výroby ocele, len málo ľudí si uvedomuje, o aké finančné objemy pri obchodovaní s týmto artiklom ide. USSK mesačne vynaloží na nákup šrotu cca 6 miliónov Euro. Pri takomto objeme peňazí je jasné, prečo toľkých ľudí láka odtrhnúť kus koláča aj pre seba.“

USSK nakupuje šrot v rozličných akostiach, pričom pri súčasných cenách sú typické rozdiely za jednotlivé akostné triedy v rozsahu 10-15 EUR/t. Mohlo by sa preto stať, že dodávatelia s nekalými úmyslami by v súčinnosti s niektorými zamestnancami USSK dodali šrot nižšej akosti, ktorý by bol však do firmy prijatý ako šrot vyššej akostnej triedy.
Vo všeobecnosti možno povedať, že dodávatelia šrotu s audítormi USS spolupracovali, ale, ako sa vyjadril jeden člen tímu z USA, „nebola to ľahká úloha“. Audit odhalil mnoho neštandardných praktík a procedúr, z ktorých mnohé boli pozostatkom minulosti. Aj keď výsledky auditu sú dôverné, už teraz je jasné, že aspoň jeden z dodávateľov šrotu už ďalej so spoločnosťou USSK spolupracovať nebude. Piati zamestnanci na rôznych úrovniach, ktorí boli do týchto nekalých praktík zaangažovaní, spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o. opustili a 18 boli preradení na iný druh pracovnej činnosti. Aby sa v budúcnosti zamedzilo korupcii, boli tiež sprísnené vnútropodnikové procedúry nakladania so šrotom.

Prezident USSK John H. Goodish sa vyjadril, že spoločnosť je pripravená poskytnúť zdroje nevyhnutné na vykorenenie korupcie na všetkých úrovniach firmy. Nakladanie so šrotom nie je prvou a zďaleka ani poslednou oblasťou, na ktorú manažment USSK zaostril pozornosť. USSK bude preto aj naďalej raziť cestu k úplnej transparentnosti v podnikaní na Slovensku.


Andrej Filanda
hovorca U. S. Steel Košice, s.r.o.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606