magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V historickom centre Košíc pribudol trojhviezdičkový hotel Bristol
@ Aktuálne -> Služby      Sep 08 2005 - 12:54 GMT
Košice 8. septembra (TASR) - K doterajším 14 hotelom v metropole východného Slovenska pribudol novopostavený trojhviezdičkový hotel Bristol. Nachádza sa na Orlej ulici priamo v historickom centre mesta a je zameraný na obchodnú klientelu.

"Do roka by sme chceli dosiahnuť 35-percentnú obsadenosť izieb a v priebehu dvoch až troch rokov 60 percent. Docieliť to chceme kvalitnými klientsky orientovanými službami," uviedol na dnešnom stretnutí s novinármi obchodný riaditeľ hotela Peter Melník. Hosťom, ktorí pracovne navštívia Košice, chcú ponúkať zvýhodnené predĺžené pobyty aj pre rodinných príslušníkov. Filozofiu hotela vyjadruje motto Môj domov v Košiciach. Vyjadrili to aj charitatívnym počinom pri príležitosti jeho otvorenia, keď riaditeľ Bristolu Štefan Melník ako prejav spolupatričnosti odovzdal finančný dar pre dvoch súrodencov, ktorí vyrastali v detskom domove. Zároveň prisľúbil naďalej podporovať Spoločnosť priateľov detských domovov.

Výstavba hotela s rozlohou 1 800 m2 a 32 izbami vrátane troch apartmánov, začala v roku 2003. Investora, košickú s. r. o. MECOM, stála 50 miliónov Sk. V súčasnosti má 17 zamestnancov. Prvých hostí očakávajú v pondelok 13. septembra.

Netypická moderná architektúra hotela použila tradičné materiály typické pre historické prostredie, pretože stavba sa realizovala pod dohľadom pamiatkarov. Architektmi sú Jozef Obušek, Andrej Rodziňák a Ján Simonides. Izby majú atypický vzhľad, časť z nich ponúka výnimočný výhľad na blízky Dóm sv. Alžbety.

Hotel historicky nadväzuje na niekdajší rovnomenný hotel a hostinec, ktorý pred takmer 100 rokmi stál na rohu Mlynskej a Kováčskej ulice a bol jedným zo siedmich hotelov v okolí Orlej ulice.

Dnešný Bristol, ako jediný hotel v centre mesta, ponúka aj Rímske kúpele s bazénom, fínskou saunou, parným kúpeľom a ďalšími relaxačnými aktivitami. K dispozícii hosťom sú konferenčné miestnosti, raňajkáreň a kaviareň pre širokú verejnosť. Súčasťou hotela je aj pamiatkovo chránená renesančná budova zo 14. storočia, v ktorej bude salónik pre 25 osôb.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606