magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Svinica sa vráti v čase o pár storočí

Vstúpte do sveta renesancie
@ Kultúra -> Podujatia      Sep 14 2005 - 02:20 GMT

/ Krajské osvetové stredisko v Košiciach – tlačová správa/ - Krajské osvetové stredisko v Košiciach a Obecný úrad Svinica srdečne pozývajú všetky romantické duše, ktorým nie je cudzí svet umenia, na výlet do obdobia charakteristického znovuzrodením antiky – do sveta renesancie. Nedeľné popoludnie duchovného slova a hudby spojené s prednáškou na tému ´Renesancia v umení a literatúre´ sa uskutoční v priestoroch románsko-gotického kostola vo Svinici v nedeľu 18. septembra o 15-tej hodine.

Podujatie sa koná v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva pod záštitou RNDr. Rudolfa Bauera, predsedu KSK. Po stredovekom smutnom živote človeka, kedy jeho existencia znamenala len prípravu na posmrtný život, sa renesančné uvoľnenie a užívanie si pozemských slastí výrazne prejavilo v literatúre, architektúre i výtvarnom umení. O tom sa návštevníci budú mať možnosť presvedčiť na prednáške spojenej s videoprojekciou, ako aj v programe ´Zrodenie lásky´. V rámci neho sa predstavia recitátori interpretujúci verše i texty významných renesančných autorov. Nebude chýbať ani dobový tanec a renesančná hudba v podaní súboru Patria z Košíc.

Zahoďte aspoň na chvíľu každodenné starosti a nechajte nás ukázať vám svet o akom ste doteraz mohli len čítať v knižkách. Pre Košičanov bude pristavený autobus o 14.15 hod na námestí Osloboditeľov oproti Všeobecnej zdravotnej poisťovni (cena cestovného tam a späť spolu je 20.-Sk ).
Vstupné na podujatie je zdarma.

Krajské osvetové stredisko v Košiciach a Obecný úrad Svinica Vás všetkých srdečne pozývajú.


Andrea NITKULINCOVÁ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606