magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Parlament dnes vzal na vedomie materiál o privatizácii letísk
@ Aktuálne -> Verejná správa      Sep 27 2005 - 14:53 GMT
Bratislava 27. septembra (TASR) – Parlament dnes vzal na vedomie zaradenie častí majetkových účastí štátu na podnikaní letiskových spoločností Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., a Letisko Košice – Airport Košice, a. s., do zoznamu majetkových účastí štátu na podnikaní iných právnických osôb zahrnutých do privatizácie.

Poslancovi strany Smer - sociálna demokracia Ľubomírovi Vážnemu sa nepodarilo presadiť, aby parlament požiadal vládu o zastavenie privatizácie majetkových účastí štátu na podnikaní oboch letiskových spoločností. Poslanci zamietli jeho návrh uznesenia, aby Národná rada SR materiál neschválila.

Letiskové spoločnosti boli založené 26. apríla 2004 z časti majetku bývalej príspevkovej organizácie Slovenská správa letísk. Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) SR navrhuje účasť štátu ponechať v rozsahu 34 %.

Poslanci NR SR zobrali na vedomie Konkretizáciu Stratégie prijatia eura v SR, správu o makroekonomickom vývoji a vývoji verejných financií SR za I. polrok 2005 a predikciu vývoja do konca roka. Schválili správu o daňových únikoch na spotrebnej dani z liehu a tabakových výrobkov po vstupe SR do EÚ a vzali na vedomie správu o systémovom riešení negatívnych dôsledkov prechodu na nový dôchodkový systém. Poslanci súhlasili aj s Dohodou medzi vládou SR a Kórejskej republiky o podpore a vzájomnej ochrane investícií.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606