magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Potulky mestom – už túto sobotu

Spoznajte dejiny – Grécko-katolícke a pravoslávne Košice
@ Kultúra -> Oznamy      Nov 04 2005 - 09:16 GMT

Mestské informačné centrum Košice a turistický sprievodca Milan Kolcun pripravili ďalšie z podujatí Potulky mestom Košice. V sobotu 5. novembra máte ich prostredníctvom poznať dejiny mesta v období baroka a prezrieť si architektonické pamiatky daného obdobia.

Milan Kolcun vás tentoraz oboznámi s históriou grécko-katolíckych a pravoslávnych Košíc. Okrem iného navštívite tieto miesta: Modlitebňa pravoslávnych, biskupská kaplnka, gr.-kat. katedrála, novootvorené gr.-kat stredisko

Prehliadky v Košiciach sú určené tiež najmä Košičanom, ktorí sa chcú dozvedieť o svojom meste čo najviac a dostať sa na miesta, kde sa bežne neodstanú. Kladú si za cieľ zaujímavou formou priblížiť to najzaujímavejšie z histórie a architektúry mesta.

Zraz je vždy v 1. sobotu v mesiaci pred hotelom Slovan o 11.30, 13.30, 15.00 a 16.30. Lístky predáva Mestské infocentrum Košice v OD Tesco a OD Dargov. Poslušné deti, psi, kočíky ani bicykle neplatia. Účastníci prehliadok sa zvyknú dostať aj na miesta kam to bežne nie je možné. Chodí stále viac ľudí, je výhodnejšie zakúpiť si lístky vopred.

Ďalšie najbližšie tematické prehliadky – potulky mestom:


3. dec. PREMONŠTRÁTSKY KOSTOL – 15. tematická prehliadka
(Najvyzdobenejší kostol v Košiciach, jeho exteriér aj interiér, miesta, kam sa počas omše nedostanete)
Zraz pred hotelom Slovan o 11.30, 13.30, 15.00, 16.30.
Lístky MIC v OD Dargov a OD Tesco – 35 Sk, na mieste – 49 Sk.

Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606