magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V 2. kole "županských" volieb bude Rudolfa Bauera podporovať aj SDKÚ a DS
@ Aktuálne -> Verejná správa      Nov 28 2005 - 09:52 GMT
(TASR) - Jednomyseľnú podporu Rudolfovi Bauerovi kandidátovi KDH–OKS na post predsedu Košického samosprávneho kraja dnes vyjadrili krajskí predstavitelia SDKÚ Karol Mitrík a DS Peter Bačkovský.

V spoločnom vyhlásení deklarujú, že ich podpora pred druhým kolom "županských" volieb je výsledkom programovej blízkosti i doterajšej odbornej a politickej spolupráce SDKÚ, DS a KDH.

"Pevne veríme, že občania 10. decembra odovzdajú svoj hlas kandidátovi, ktorého skúsenosti pri vedení vyššieho územného celku sa už preukázali v uplynulých štyroch rokoch a sú zárukou progresívneho napredovania nášho kraja aj v ďalšom období," uvádza sa vo vyhlásení, pod ktorým je spolupodpísaný aj podpredseda krajskej rady KDH Andrej Hajduk.

Do prvého kola volieb predsedu nominovala SDKÚ v koalícii s ĽS-HZDS, DS a SZS vlastného kandidáta, poslanca NR SR Viliama Novotného. Skončil s 15,13 percentami ako tretí za Zdenkom Trebuľom a Rudolfom Bauerom. Svoj hlas mu odovzdalo 16 334 voličov. Trebuľu volilo 32 675 voličov, pričom získal 30,26 percenta odovzdaných platných hlasov. Bauerovi dalo hlas 28 837 voličov a skončil druhý s 26,7-percentnou podporou.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606