magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Objem výroby spoločnosti Zekon Michalovce dosiahol za 9 mesiacov 300,4 mil. Sk
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Dec 16 2005 - 10:26 GMT
(TASR) - Objem výroby vo výške 300,422 milióna Sk zrealizovala za 9 mesiacov tohto roka akciová spoločnosť Zekon Michalovce. Medziročne to bolo o 19,6 % menej.

Odbyt spoločnosti predstavoval 298,926 milióna Sk, čo je oproti roku 2004 pokles o necelých 21 %. "Dôsledkom poklesu plánovaných tržieb je pokles produkcie vyrábanej v plnej konfekcii a zníženie počtu zamestnancov," uviedol dnes pre TASR predseda predstavenstva Eduard Belušák.

Zekon investoval od začiatku roka vyše 27 miliónov Sk hlavne do úpravy kotolne, nákupu šijacích a žehliacich strojov, zariadenia na nakladanie tovaru a výpočtovej techniky.

Zekon, a. s., Michalovce je výrobca konfekcie. Hlavný výrobný sortiment predstavujú pánske a dámske pracovné odevy, pánske vychádzkové nohavice, obleky, výrobky z jeansovej produkcie a špeciálna výroba pre armádu. Až 95,05 % produkcie Zekonu smeruje do zahraničia najmä do SRN, Českej republiky, Švajčiarska, Belgicka, Poľska a Fínska.

Spoločnosť zamestnáva 903 pracovníkov, oproti predchádzajúcemu roku je to zníženie o 4,95 %. Priemerná mzda vo firme dosahovala 9 490 Sk, čo predstavuje nárast oproti porovnateľnému obdobiu minulého roka o 3,47 %.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606