magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Týždenný horoskop od 6. do 12. decembra/Peter Mišík
@ Horoskopy      Dec 06 2021 - 05:08 GMT

Slnko je v Strelcovi spolu s Merkúrom v konjunkcii a s nimi je Neptún v Rybách v kvadráte. Venuša v Kozorožcovi je v konjunkcii s Plutom v Kozorožcovi a s nimi je v sextile Neptún. Mars v Škorpiónovi je v kvadráte s Jupiterom vo Vodnárovi  a v trigone s Neptúnom. Saturn vo Vodnárovi  je v kvadráte s Uránom v Býkovi.  Konštelácia vytvára závislosť. Mesiac je v prvej štvrti v sobotu.


 


Pondelok:Mesiac je v Kozorožcovi a je v trigone s Marsom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na zlomeniny, kosti a pokožku. Zaoberáme sa kreatívnou činnosťou a chodievame do prírody, primerane športujeme.


 


Utorok:Mesiac je o 12.49 hod. v znamení Vodnára a je v konjunkcii s Venušou a Plutom a v sextile s Marsom. Vládca Vodnára je Urán nachádzajúci sa vo vzdušnom živle a vplývajúci na širokú verejnosť cez záujmovú činnosť a prácu. 


 


Streda:Mesiac je vo Vodnárovi a je v konjunkcii so Saturnom, v kvadráte s Uránom a v sextile so Slnkom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na nohy, lýtko holeň a kŕčové žily. Cvičíme na chrbte s nohami zdvihnutymi a pohybujeme nimi.


 


Štvrtok:Mesiac je o 15.53 hod. v znamení Rýb a je v konjunkcii s Jupiterom a v kvadráte s Marsom. Vládca Rýb je Neptún s Jupiterom a nachádzajú sa vo vodnom živle a vplývajú na jemnosť, citlivosť, a rozvíjajú podvedomú činnosť. 


 


Piatok:Mesiac je v Rybách a je v kvadráte so Slnkom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na chodidlá, priehlavkové kostičky, prsty na nohách a lymfatický systém. Chodíme často bosí po nerovnom teréne, ozdravuje to celé telo.


 


Sobota:Mesiac je v prvej štvrti o 2.36 hod. a je v kvadráte so Slnkom, v sextile s Venušou a Plutom a v trigone s Marsom. Mesiac je o 22.46 hod. v znamení Barana a tam je vládca Pluto s Marsom. Vplývajú na tvrdohlavosť a prirodzenosť.


 


Nedeľa:Mesiac je v Baranovi a je v sextile so Saturnom a v trigone s Marsom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na hlavu, mozog, obličaj , čelo a reflexne aj žalúdok s vnútornými orgánmi. Prírodná strava ozdravuje.


 


Kontakt:055/ 62 517 10

0904 544 309


 


Týždenný horoskop od 13. do 19. decembra/Peter Mišík
Slnko je v Strelcovi a je v konjunkcii s Merkúrom, ktorý v pondelok vstupuje do Kozorožca a je v kvadráte s Neptúnom v Rybách. Mars vstupuje do Strelca v  pondelok. Merkúr je v sextile s Jupiterom vo Vodnárovi. Venuša v Kozorožcovi je v konjunkcii s Plutom v Kozorožcovi a Saturn vo Vodnárovi je v kvadráte s Uránom v Býkovi. Konštelácia pomáha obchodníkom a podnikateľom. Mesiac je v splne v nedeľu.


 


Pondelok: Merkúr vstupuje do Kozorožca o 19.00 hod. a Mars vstupuje do Strelca o 11.00 hod. Mesiac je v Baranovi a je v trigone so Slnkom. Konštelácia je veľmi priaznivá pre obchodovanie a záujmovú činnosť. Môžete riskovať.


 


Utorok:Mesiac je o 9.10. hod v znamení Býka a je v kvadráte s Jupiterom, v trigone so Slnkom a Merkúrom. Vládca Býka je Venuša nachádzajúca sa v zemitom živle a vplýva na hmotné statky, budovy, pozemky a umenie.


 


Streda:Mesiac je v Býkovi a je v konjunkcii s Uránom a v kvadráte so Saturnom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na prechladnutie dýchacích ciest, nosohltanu, krčnej chrbtice, ohrozené sú ramená, zátylok a štítna žľaza.


 


Štvrtok:Mesiac je o 21.43 hod. v znamení Blížencov a je v sextile s Neptunom, v kvadráte s Jupiterom, v trigone s Venušou a Plutom a v opozícii s Marsom. Vládca Blížencov je Merkúr nachádzajúci sa vo vzdušnom živle a vplývajúci na komunikáciu.


 


Piatok:Mesiac je v Blížencoch a je v trigone so Saturnom a v opozícii s Uránom. V zdravotnej sfére si dávame pozor na zápal pľúc, priedušky ramená a ruky. Oslabený je aj nervový systém. Cvičíme dýchanie podľa jogy.


 


Sobota:Mesiac je v Blížencoch a je v opozícii so Slnkom, v kvadráte s Neptúnom a v trigone s Jupiterom a Saturnom. Dávame si pozor na svoju pýchu a namyslenosť. Pri skromnosti sa nám bude vo všetkom dariť.


 


Nedeľa: Mesiac je v splne o 5.36 hod. a je v opozícii so Slnkom a v trigone s Jupiterom. Mesiac vstupuje do Raka o 10.42 hod. a tam je vládca Mesiac nachádzajúci sa vo vodnom živle a vplývajúci na citlivosť, a rodinnú súdržnosť.


 


Kontakt:055/ 62 517 10

0904 544 309


 
  |   tlačiareň
 
Policajné správy za 2.12.2021
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 04 2021 - 05:11 GMT
Auto sa šoférovalo „samo“. Poškodilo 5 áut
 
Dňa 2.12. okolo 21.15 hodiny polícia prijala oznámenie, že na Ľudovej ulici v Košiciach došlo k poškodeniu niekoľkých motorových vozidiel. 
Po príchode na miesto bolo zistené, že vodič, ktorý viedol osobné motorové vozidlo zn. Mercedes, pravdepodobne neprispôsobil rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, a na parkovisku počas cúvania narazil zadnou časťou vozidla zn. Mercedes do prednej časti tam zaparkovaného vozidla zn. Hyundai Accent. Vodič však s Mercedesom nezastavil, cúval ďalej, narazil do zadnej časti zaparkovaného vozidla zn. Toyota Yaris. Ani to ho nezastavilo, ďalej cúval až do prednej časti VW Golf, ktoré po náraze odhodilo do vedľa stojacej Škody Octavia. V tom momente vodič prestal cúvať a pohol sa dopredu. Narazil do tam odparkovaného vozidla zn. Nissan Quasqai, a opäť ďalej pokračoval v jazde po tráve, kde narazil do dvoch stromov, a až tie ho prinútili zastaviť a ostať stáť.  Vodič z miesta dopravnej nehody ušiel a nesplnil si tak povinnosti účastníka dopravnej nehody. K zraneniam osôb, našťastie, nedošlo, celková predbežná škoda na všetkých vozidlách bola vyčíslená na 12.000 eur. 
 
Prostredníctvom operačného strediska bolo okamžite vyhlásené pátranie po dvoch osobách, ktoré podľa popisu svedkov mali z Mercedesu vystúpiť a utekať na neznáme miesto.  Policajné hliadky začali okamžite prepátravať blízke, ale aj širšie okolie. 
 
O pár minút boli v blízkosti autobusovej stanice pohotovostnou motorizovanou jednotkou spozorované dve osoby, ktoré zodpovedali popisu o osobách, ktoré utekali z miesta dopravnej nehody. Dopravní policajti, ktorí udalosť dokumentovali, ich ku skutku vypočuli aj podrobili dychovej skúške. Jeden z dvojice nafúkal 0,48 promile alkoholu v dychu, druhá osoba mala v dychu 0,85 promile alkoholu. Kriminalistický technik zaistil stopy z vozidla, a to, či vozidlo šoférovala jedna z tejto dvojice osôb, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.pokračovať...   |   tlačiareň
 
Policajné správy za 30.11.2021
@ Aktuálne -> Polícia      Dec 01 2021 - 06:38 GMT
Keďže je na Slovensku od polnoci 25. novembra vyhlásený núdzový stav a lockdown, policajti kontrolujú dodržiavanie nariadených epidemiologických opatrení, a to nielen na miestach, kde je predpoklad zvýšenej koncentrácie osôb, ale policajtov vo zvýšenej miere môžete stretnúť aj na hlavných cestných ťahoch Košického kraja, kde ich pri kontrole zaujíma najmä dôvod a opodstatnenosť vášho pohybu v čase zákazu vychádzania, respektíve účel vašej cesty.
 
Dôvod, kam sa v skoré utorkové ráno (30.11.) vybral 32-ročný Ladislav z okresu Michalovce s osobným motorovým vozidlom zn. BMW krátko po 5. hodine ráno, zaujímalo aj „obvoďákov“ pri obci Čečejovce (okr. Košice okolie). Vodič však na znamenia na zastavenie vozidla nereagoval, dupol na plyn a rýchlou jazdou, počas ktorej sa policajtov snažil niekoľkokrát „vybrzdiť“, unikal smerom na obec Buzica. Policajti okamžite začali vozidlo prenasledovať. Počas prenasledovania vodič BMW dvakrát úmyselne znemožnil jazdu služobnému motorovému vozidlo, následkom čoho došlo ku kontaktu áut.
 
Prvýkrát pred jedným z rodinných domov v obci Buzica počas jazdy úmyselne strhol volant vľavo, čím znemožnil služobnému vozidlu jeho predchádzanie, a hoci došlo medzi vozidlami k nárazu, Ladislav ďalej pokračoval v jazde až do obce Rešica (okr. Košice okolie), kde pri otáčaní sa na súkromnom pozemku miestneho družstva opäť úmyselne narazil do prednej časti služobného motorového vozidla. Našťastie, k žiadnym zraneniam osôb nedošlo, a škody spôsobené na vozidlách boli predbežne vyčíslené na 8.500 eur.
 
Ani poškodené vozidlo ho neprinútilo zastaviť a vrátil sa opäť do Buzice, a pravdepodobne vysoká rýchlosť bola príčinou toho, že pri prejazde po nespevnenej časti vozovky zišiel do priekopy, kde narazil prednou časťou svojho vozidla do kovovej tyče. Vodič však vzal nohy na plecia a z miesta ušiel. pokračovať...   |   tlačiareň
 
Policajné správy za 26,-29.11.2021
@ Aktuálne -> Polícia      Nov 30 2021 - 03:22 GMT
   Alkohol opäť asistoval na víkendových cestách. Mladíka na Spiši povzbudil natoľko, že vzal cudzie auto 
 
 V  piatok (26.11.) krátko po 22.40 hod. svoje schopnosti dostatočne neodhadol 23-ročný vodič, ktorý s vozidlom zn. VW Passat, na ceste medzi Plešivcom a obcou Pašková (okr. Rožňava), dostal na mokrej vozovke šmyk, prešiel do protismeru, s autom zišiel z cesty, potom ho vyhodilo naspäť na cestu a potom zas na trávnatý svah, avšak svoje vozidlo už nedokázal ovládať a po tom, čo narazil do strmého svahu, sa vozidlo prevrátilo na strechu. Vodič ani jeho tehotná spolujazdkyňa sa, našťastie, nezranili. Alkohol u vodiča vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. 
Krátko po 22.45 hodine šoféroval v Košiciach po Štefánikovej ulici osobné motorové vozidlo zn. Nissan Almera 38-ročný vodič, ktorý si za volant sadol aj napriek tomu, že do júna 2022 má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.
Pár minút pred polnocou viedol 20-ročný Košičan osobné motorové vozidlo zn. Kia Ceed, avšak počas jazdy po Kavečanskej ceste v Košiciach smerom k vyhliadkovej veži zišiel s vozidlom z cesty a narazil do svahu, od ktorého sa auto odrazilo a prevrátilo na strechu. Spolu s vodičom sa vo vozidle nachádzali ešte dve osoby, jeden z nich utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia, iné osoby sa nezranili. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške, ktorej výsledok bol pozitívny, a to 0,59 mg/l alkoholu v dychu (1,23 promile), opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. 
V sobotu (27.11.) okolo 23.30 hodiny vzal 18-ročný Daniel kľúče od osobného motorového vozidla zn. Škoda Fabia bez vedomia konateľa spoločnosti, na ktorú je vozidlo evidované, i bez dovolenia otca, ktorý mal toto auto zverené, naštartoval ho a odišiel s ním spred obytného domu v obci Vítkovce (okr. Spišská Nová Ves). Jazdil s autom ako s vlastným, až takmer do 01.30 hodiny, keď rýchlosť jazdy neprispôsobil svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, dostal s autom šmyk a narazil do oplotenia futbalového ihriska.pokračovať...   |   tlačiareň
 
Horoskop od 29. novembra do 5. decembra / Peter Mišík
@ Horoskopy      Nov 29 2021 - 04:43 GMT

Slnko je v Strelcovi a je v konjunkcii s Merkúrom v Strelcovi a s nimi je Saturn vo Vodnárovi v sextile. Mars je v Škorpiónovi v kvadráte s Jupiterom vo Vodnárovi, v trigone s Neptúnom v Rybách a v sextile s Venušou v Kozorožcovi. Pluto v Kozorožcovi je v konjunkcii s Venušou a Saturn je v kvadráte s Uránom v Býkovi. Konštelácia je dobrá pre podnikanie. Mesiac je v nove v sobotu.


 


Pondelok:Mesiac je o 9.55 hod v znamení Váh a je v sextile so Slnkom a Merkúrom a v trigone s Plutom a Saturnom. Vládca Váh je Venuša nachádzajúca sa vo vzdušnom živle a vplýva na kultúru, spev, poéziu, výrečnosť apod.


 


Utorok:Mesiac je vo Váhach v trigone so Saturnom a po zdravotnej stránke si dávame pozor na obličky a driekovú časť chrbtice. Pitie vody zlepšuje zdravie ale treba užívať všetkého s mierou. Cvičte cviky na chrbticu.


 


Streda:Mesiac je v Škorpiónovi o 12.56 hod. a je v kvadráte s Plutom a Venušou a v trigone s Jupiterom. Vládca Škorpióna je Mars nachádzajúci sa vo vodnom živle, čo prináša citlivosť, zmyselnosť a schopnosť vidieť skryté veci. 


 


Štvrtok:Mesiac je v Škorpiónovi a je v konjunkcii s Marsom, v kvadráte so Saturnom, v trigone s Neptúnom a v opozícii s Uránom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na močový mechúr, prechladenie a pohlavné orgány.


 


Piatok:Mesiac je o 13.13 hod. v znamení Strelca a je v konjunkcii s Marsom, v trigone s Neptúnom a v sextile s Plutom a Venušou. Vládca Strelca je Jupiter nachádzajúci sa v ohnivom živle a vplývajúci na odovzdávanie a zbieranie skúseností.


 


Sobota:Mesiac je v nove o 8.43 hod. a je v konjunkcii so Slnkom a Merkúrom a v sextile so Saturnom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na bedrové kĺby a stehná. Doprajeme si masáž a vodoliečbu. Pobyt v prírode lieči.


 


Nedeľa: Mesiac je o 12.31 hod. v znamení Kozorožca a je v sextile s Jupiterom. Vládca Kozorožca je Saturn nachádzajúci sa v zemitom živle a vplývajúci na tvrdohlavosť, karierizmus, pracovitosť, vytrvalosť a chladnokrvnosť.


 


Kontakt:055/ 62 517 10


0904 544 309


 
  |   tlačiareň
 

staršie články:

ešte staršie články...

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606