magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 22. -.24.10. 2021
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 25 2021 - 08:07 GMT
Nočné návštevy mladíkov stopli policajti
 
V piatok (22.10.) v noci, krátko po 23.30 hodine, vošli 2 mladíci z michalovského okresu, po predchádzajúcej vzájomnej dohode, do dvora jedného z rodinných domov v obci Bežovce (okr. Sobrance) a po tom, čo poškodili bránu oplotenia, si starší z dvojice, Michal, sadol za volant osobného motorového vozidla zn. Citroen C5, mladší Leon vedľa neho, a auto vycúvali z dvora. Vtedy si však šofér uvedomil, že vlastne šoférovať nevie, a z vozidla vystúpil a z miesta odišiel. Takýto koniec dobrodružstva sa však Leonovi nepozdával a rozhodol sa, že domov, do neďalekej dediny, sa odvezie sám. Pravdepodobne však cestu veľmi dobre nepoznal, pretože došiel na pole k slovensko-ukrajinskej hranici, tam z auta vystúpil a pešo prešiel hranicu, kde mu jeho potulky prekazila ukrajinská vojenská stráž. Mladík sa tak neocitol ani doma, a nepobudol ani u ukrajinských susedov, ale skončil v cele policajného zaistenia. 
 
Majiteľ vozidla vyčíslil škodu spôsobenú na vozidle a oplotení domu na takmer 2.000 eur. Michalovský policajný vyšetrovateľ po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov 27-ročného Michala a 26-ročného Leona obvinil z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a prečinu porušovania domovej slobody, oba skutky spáchané formou spolupáchateľstva. Mladšiemu z dvojice hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov, starší si za mrežami môže posedieť až 2 roky
 
Policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Sobranciach však zistili, že to však nebolo všetko, čo mladíci stihli pod rúškom piatkovej noci vyparátiť. V Bežovciach vošli na pozemok aj iného rodinného domu a z letnej kuchyne spoločne odcudzili strojček na strihanie vlasov a z chladničky si vybrali rôzne potraviny. Potom spokojne z miesta odišli, majiteľka škodu na odcudzených veciach vyčíslila na 50 eur. Za tejto „návštevy“ možno mali plné bruchá, no majú aj obvinenie z prečinu porušovania domovej slobody, za ktorý im hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.pokračovať...   |   tlačiareň
 
Týždenný horoskop od 25. do 31. októbra /Peter Mišík
@ Horoskopy      Oct 25 2021 - 08:06 GMT

Slnko je v znamení Škorpióna a je v konjunkcii s Marsom, ktorý v sobotu vstupuje do Škorpióna a je v trigone s Jupiterom vo Vodnárovi a v kvadráte so Saturnom tiež vo Vodnárovi a je v opozícii s Uránom v Býkovi. Venuša v Strelcovi je v kvadráte s Neptúnom v Rybách a Merkúr je vo Váhach a Pluto je v Kozorožcovi. Konštelácia podporuje techniku a akčnosť. Mesiac je v poslednej štvrti vo štvrtok.


 


Pondelok: Mesiac je o 23.00 hod. v znamení Raka a je v trigone s Jupiterom, Slnkom, Marsom a v opozícii s Venušou. Vládca Raka je Mesiac nachádzajúci sa vo vodnom živle a vplývajúci na jemnosť a rodinnú súdržnosť.


 


Utorok: Mesiac je v Rakovi a je v trigone so Slnkom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na metabolizmus, žalúdok, trávenie a precitlivenosť. Neprejedáme sa a občas si doprajeme zdravotný pôst.


 


Streda: Mesiac je v Rakovi a je v kvadráte s Merkúrom, v opozícii s Plutom a v trigone s Neptúnom. Konštelácia praje dlhodobému plánovaniu. V oblasti duchovného rozvoja je vhodné začať rozjímať a meditovať.


 


Štvrtok: Mesiac je o 22.05 hod. v poslednej štvrti a o 11.07 hod. vstupuje do znamenia Leva. Mesiac je v kvadráte so Slnkom a Marsom a v opozícii so Saturnom. Vládca Leva je Slnko nachádzajúce sa v ohnivom živle.


 


Piatok: Mesiac je v Levovi a je v sextile s Merkúrom, v  trigone s Venušou, v opozícii so Saturnom a Jupiterom a v kvadráte s Uránom. V zdravotnej sfére si dávame pozor na srdce, krvný tlak, cievy a pri športovaní neriskujeme.


 


Sobota: Mars vstupuje do Škorpióna o 16.00 hod. Mesiac je v sextile so Slnkom a Marsom a v trigone s Venušou a v opozícii s Jupiterom. Mesiac vstupuje o 20.09 hod. do znamenía Panny. Tam je vládca Merkúr nachádzajúci sa v zemitom živle.


 


Nedeľa: Mesiac je v Panne a je v sextile so Slnkom a v trigone s Uránom. V zdravotnej sfére si najviac dávame pozor na pod žalúdočné orgány a to tenké a hrubé črevo pankreas a žlčník. Neprejedáme sa a dôkladne žujeme potravu.


 


Kontakt:055/ 62 517 10

0904 544 309


 
  |   tlačiareň
 
Komorné koncerty v košickej filharmónii
@ Kultúra -> Koncerty      Oct 22 2021 - 07:36 GMT
Najbližšie koncerty v Štátnej filharmónii Košice budú patriť komornej hudbe. Návštevníci sa potešia zo spojenia Hudby a poézie (25.10.2021), recitál Jakuba Čižmaroviča ponúkne klavírnu virtuozitu (28.10.2021).
 
Hudba a poézia
Do Domu umenia sa navracia obľúbené spojenie krásnej hudby a slova. Projekt Hudba a poézia predstavuje koncept spočívajúci v kombinácii piesňovej tvorby a poézie. V interpretácii sopranistky Evy Šuškovej a klaviristu Ivana Kosku odznejú diela Ravela, Suchoňa, Schumanna, Cikkera a Bartóka. O hovorené slovo sa postará špičkový recitátor Štefan Bučko, ktorý prednesie diela Kraska, Rilkeho, Janka Kráľa i Sládkoviča. Podujatie sa uskutoční v pondelok 25. októbra o 19:00 v Dome umenia. pokračovať...   |   tlačiareň
 
Policajné správy za 19. a 20.10.2021
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 22 2021 - 07:30 GMT
Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie dôchodkyne v Trebišove a žiada o pomoc svedkov
 
Polícia vyšetruje prípad lúpežného prepadnutia v meste Trebišov, ku ktorému došlo včera (20.10.) okolo 18,00 h na chodníku pri kaplnke na Pribinovej ulici. Doposiaľ neznámy páchateľ pristúpil od chrbta k poškodenej 76-ročnej dôchodkyni, ktorej z ramena ťahal kabelku. Do ženy sotil, následkom čoho dôchodkyňa spadla a ostala ležať na chodníku. Potom sa kabelky zmocnil násilím, kabelku jej vytrhol, a utiekol smerom k objektu bývalej teplárne na neznáme miesto.  Dôchodkyňa pri útoku utrpela vážne zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie a hospitalizáciu. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a na mieste činu zaistila viacero stôp, ktoré budú skúmať experti. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ  v Trebišove začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra. Ide o mladého muža vo veku 20 až 30 rokov, ktorý mal oblečenú tmavohnedú až čiernu bundu, tmavé nohavice, má tmavé vlasy.  
Polícia sa touto cestou obracia na verejnosť  a žiada o pomoc prípadných svedkov, ktorí priebeh udalosti videli. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii pomohli objasniť tento zločin,  môžu občania oznámiť na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom bezplatnom telefónnom čísle „158“, prípadne prostredníctvom oficiálnej stránky na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia alebo www.facebook.com/KRPZKE formou súkromnej správy. 
 Za spoluprácu ďakujeme. 
 
Polícia obvinila muža z krádeže auta v Košiciach
 
Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Ťahanovce po vykonaní potrebných procesných úkonov a zadovážení dôkazov obvinil z prečinu krádeže 32-ročného Tomáša z okresu Košice okolie, ktorý v piatok (15.10.) v nočných hodinách ukradol zaparkované osobné motorové vozidlo zn. Kia Sportage na Maďarskej ulici v Košiciach. Krádežou vozidla a vecí, ktoré sa v aute nachádzali, poškodenému majiteľovi spôsobil škodu viac ako 12.000 eur. 
Podozrivého z tohto činu policajti krátko po čine zadržali neďaleko miesta činu v aute za aktívnej spolupráce majiteľa vozidla. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a zaistila stopy. Polícia udalosť realizovala v tzv. super rýchlom konaní. Za tento skutok obvinenému hrozí až dvojročné väzenie. pokračovať...   |   tlačiareň
 
Policajné správy za 19.10.2021
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 20 2021 - 08:33 GMT
Čelná zrážka v michalovskom okrese si vyžiadala život mladého vodiča, polícia apeluje na zodpovednosť vodičov
 
Včera (19.10.) okolo 14,00 došlo za obcou Moravany časť Lučkovce v michalovskom okrese k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej, žiaľ, vyhasol život 33-ročného vodiča osobného vozidla.
 
 Podľa doterajších zistení 33-ročný vodič osobného motorového vozidla zn. Citroen C3 viedol vozidlo v smere od obce Moravany na obec Rakovec nad Ondavou, pričom z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim nákladným motorovým vozidlom zn. Fiat Ducato, ktoré viedol 63-ročný vodič. Po náraze obe vozidlá odhodilo mimo vozovku.
Pri dopravnej nehode vodič vozidla zn. Citroen utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič vozidla zn. Fiat Ducato podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia, s dobou liečenia nad 42 dní. Jeho spolujazdec sa pri dopravnej nehode podľa predbežnej lekárskej správy zranil ľahko, s dobou liečenia 12 dní.
Požitie alkoholických nápojov alebo iných omamných látok bude u nebohého vodiča zisťované pri pitve. Vodičovi vozidla zn. Fiat Ducato bol odobratý biologický materiál na toxikologické vyšetrenie.  
Pri dopravnej nehode vznikla na vozidlách škoda predbežne vyčíslená na 17.000 eur.
Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a v tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví.
Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. 
 
Zvýšte opatrnosť na cestách, sledujte situáciu okolo seba, jazdite bezpečne a zodpovedne !pokračovať...   |   tlačiareň
 

staršie články:

ešte staršie články...

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606