magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.09. 2021
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 17 2021 - 04:16 GMT
Oliver chcel byť majstrom, no s cudzím náradím
 
V nedeľu (12.9.) vo večerných hodinách vošiel neoprávnene do jedného z rodinných domov v košickej mestskej časti Juh 29-ročný muž, a z dielne domu si vzal rôzne stavebné náradie, a to búracie kladivo, vŕtacie a zbíjacie kladivo, sadu vrtákov a sekáčov. Pravdepodobne mu to však nestačilo, pretože hneď na druhý deň (13.9.) ráno sa do domu opäť vrátil, avšak po tom, čo opäť vošiel do dielne, vyrušil ho jeden z bývajúcich. Muž tak vzal nohy na plecia a z miesta rýchlo ušiel. Majiteľ domu škodu predbežne vyčíslil na viac ako 1.000 eur. 
 
Napriek tomu muž tento deň ešte za ukončený nepovažoval. Vybral sa teda „navštíviť“ iný z rodinných domov v tejto mestskej časti, kde po rozbití sklenenej výplne vošiel do domu, a ako „suveníry z návštevy“ si pobalil motorovú pílu, brúsku, príklepovú vŕtačku, 3 kufríky s náradím, sadu vykružovákov a iné pracovné náradie, a odložil si to na vedľajšom pozemku. Pri odchode ho však vyrušila prichádzajúca policajná hliadka, preto sa zo svojho „úlovku“ dlho netešil. Veci, ktoré mal pripravené vziať si, boli vrátené ich majiteľovi, a tak bola škoda spôsobená iba na dverách, a tú majiteľ vyčíslil na 50 eur. 
 
Kriminalistický technik obidve udalosti dôkladne zadokumentoval a po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach 29-ročného Olivera, ktorý sa v súčasnej dobe nachádza vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť, obvinila z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže, a za prečin krádeže v štádiu pokusu. Za tieto skutky mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.
 
Týždenný horoskop od 13. do 19. septembra / Peter Mišík
@ Horoskopy      Sep 15 2021 - 03:56 GMT

Slnko je v Panne a je v konjunkcii s Marsom, ktorý v stredu vstupuje do Váh. Slnko je v trigone s Uránom v Býkovi a Plutom v Kozorožcovi. Merkúr je vo Váhach. Venuša v Škorpiónovi je v kvadráte so Saturnom vo Vodnárovi. Nepún v Rybách je v opozícii so Slnkom a Jupiter je vo Vodnárovi. Konštelácia ráznosť, súťaživosť a militantné chúťky..  Mesiac je v prvej štvrti v pondelok.


 


Pondelok: Mesiac je v prvej štvrti o 22.39 hod. Mesiac je v Strelcovi a je v kvadráte so Slnkom a Neptúnom. V oblasti zdravia si dávame pozor na boky, stehná a ohybnosť. Cvičíme pilates, jógu a pohybujeme sa prevažne pešo. 


 


Utorok: Mesiac je o 13.34 hod. v znamení  Kozorožca a je v kvadráte s Marsom a v sextile s Venušou. Vládca Kozorožca je Saturn, nachádza sa v zemitom živle a vplýva na pracovitosť, zanovitosť a chladnokrvnosť.


 


Streda: Mars vstupuje do Váh o 2.00 hod. a Mesiac je   Kozorožcovi a je v kvadráte s Merkúrom a v trigone so Slnkom. V oblasti zdravia si dávame pozor na pokožku, kosti a, kolená a vzpriamenú chôdzu. Pokožku chránime vhodným krémom.


 


Štvrtok: Mesiac je o 17.23 hod. v znamení Vodnára a je v trigone so Slnkom a v konjunkcii s Plutom a Saturnom. Vládca Vodnára je Urán nachádzajúci sa vo vzdušnom živle a vplývajúci na zmeny a revolúcie.


 


Piatok: Mesiac je vo Vodnárovi  a je v trigone s Merkúrom, v kvadráte s Uránom v konjunkcii so Saturnom. V oblasti zdravia si chránime nohy pred dlhým státím, chôdzou a inou namáhavou činnosťou.


 


Sobota: Mesiac je o 22.22 hod. v znamení Rýb a je v konjunkcii s Jupiterom a v trigone s Merkúrom. Vládca Rýb je Neptún s Jupiterom a nachádza sa vo vodnom živle, čo mu dáva citlivosť, túžbu po samote, sklon ku rozjímaniu a meditovaniu.  


 


Nedeľa: Mesiac je v Rybách a je v trigone s Venušou. V oblasti zdravia si dávame pozor na chodidlá, priehlavkové kostičky, prsty na nohách a aby sme nemali ploché nohy, často sedíme na pätách s vyrovnanou chrbticou. 


 


Kontakt:055/ 62 517 10


0904 544 309


 


Týťdenný horoskop od 20. do 26. septembera / Peter Mišík 


 


Slnko je vstupuje do Váh v stredu a je v konjukcii s Marsom vo Váhach a v trigone so Saturnom vo Vodnárovi  a je v opozícii s Neptúnom v Rybe. Merkur vo Váhach je v kvadráte s Plutom v Kozorožcovi a v trigone s Jupiterom vo Vodnárovi. Venuša v Škorpiónovi je v opozícii s Uránom v Býkovi a v kvadráte so Saturnom. Konštelácia ohrozuje unáhlenosťou a konfliktami.  Mesiac je v splne v utorok.


 


Pondelok: Mesiac je v Rybách a je v konjunkcii s Neptúnom a v opozícii so Slnkom. Nepriaznivá konštelácia varuje pred zmenami, nákupmi, riskovaním a hrozia pracovné a domáce a partnerské konflikty.


 


Utorok: Mesiac je v splne o 1.55 hod. a je v znamení Barana o 5.13 hod. Mesiac je v opozícii so Slnkom a Marsom a v sextile s Neptúnom. Vládca Barana je Pluto s Marsom a nachádzajú sa v ohnivom živle a vplývajú na tvrdohlavosť.


 


Streda: Slnko vstupuje do Váh o 21.21 hod. Mesiac je v Baranovi a je v kvadráte s Plutom, v sextile s Jupiterom a v opozícii s Merkúrom. V oblasti zdravia si dávame pozor na obličaj, čelo, mozog a trávenie. 


 


Štvrtok: Mesiac je o 14.38 hod. v znamení Býka a je v kvadráte so Saturnom a v opozícii s Merkúrom. Vládca Býka je Venuša nachádzajúca sa v zemitom živle a vplývajúca na hmotnú krásu, umenie sochárstvo, architektúru a pod.


 


Piatok: Mesiac je v Býkovi a je v konjunkcii s Uránom a v opozícii s Venušou. V Oblasti zdravia si dávame pozor na hrdlo, krčnú chrbticu, nosohltan a štítnu žľazu. Hrdlo si chránime pred prechladením a náhlymi zmenami teploty.


 


Sobota: Mesiac je v Býkovi  v opozícii s Venušou, v trigone so Slnkom a Plutom a v kvadráte s Jupiterom. Konštelácia je nepriaznivá pre nákupy a skrášľovanie a praje kariére majetku a pracovným záležitostiam. 


 


Nedeľa: Mesiac je o 2.37 hod. v znamení Blížencov, a je v trigone so Slnkom, Marsom a Saturnom. Vládca Blížencov je Merkúr nachádzajúci sa vo vzdušnom živle a vplývajúci na komunikáciu s širokým spektrom osôb.


 


Kontakt:055/ 62 517 10


0904 544 309


 
  |   tlačiareň
 
Policajné správy za 11.09. 2021
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 13 2021 - 15:09 GMT
Dňa 11.9. v dopoludňajších hodinách došlo v katastrálnom území Spišské Tomášovce k hrozivo vyzerajúcej dopravnej nehode, pri ktorej sa iba zázrakom nikto nezranil.
Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania zostalo nákladné motorové vozidlo zn. Tatra stáť na železničnom priecestí z doposiaľ nezisteného dôvodu. Našťastie, z vozidla stihol vystúpiť vodič vozidla aj jeho spolujazdec. Následne do vozidla narazil v rýchlosti približne 100 km/h rýchlik v smere jazdy od Spišskej Novej Vsi, výsledkom čoho bola totálna deformácia nákladného motorového vozidla, značné poškodenie rušňa rýchlika, prvého a druhého vozňa, tretí a ďalšie vozne boli poškodené len povrchovo. K poškodeniu koľajových tratí, elektrického vedenia a ďalších súčastí železničnej infraštruktúry nedošlo, rovnako tak, našťastie, nebola usmrtená žiadna osoba a zranenia utrpel 1 cestujúci, ktorý sa nachádzal v rýchliku, a podľa predbežného vyjadrenia lekárov ide o ľahké zranenia. 
Rušňovodič aj vodič nákladného motorového vozidla boli podrobení dychovej skúške, ktorá však prítomnosť alkoholu v ich dychu nepotvrdila. Po dôkladnom zadokumentovaní udalosti bola celková predbežná škoda vyčíslená na viac ako 2.400.000 Eur. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. To, či v tomto prípade zlyhal ľudský faktor alebo došlo k technickej poruche, bude predmetom ďalšieho rozsiahleho vyšetrovania.
Hľadá sa Prečo
@ Kultúra -> Divadlo      Sep 13 2021 - 15:04 GMT
Bábkové divadlo v Košiciach (BDK), ktoré je kultúrnou inštitúciou Košického samosprávneho kraja, pripravuje v sezóne 2021/2022 premiéry štyroch nových titulov. Pôjde o bábkové inscenácie pre detského diváka, ktoré ich tvorcovia pomenovali Prečo, Indiánsky sen, Ne(po)slušná Linda a Statočný cínový vojačik. Posledne menovaná hra je javiskovým stvárnením jednej z najslávnejších rozprávok Hansa Christiana Andersena. Prvou novinkou, ktorá obohatí stály repertoár Bábkového divadla v Košiciach, bude inscenácia s názvom Prečo.
Každé dieťa už od útleho veku bombarduje svojich rodičov všakovakými otázkami. „Prečo si musím umývať ruky?“ „Prečo je tráva zelená?“ „Prečo musím chodiť do školy?“ V detskej otázke sa spomína akýsi „Prečo“. Zdá sa, že práve tento Prečo by mohol mať odpovede na všetko, čo deti zaujíma. Rodičia deťom často nevedia odpovedať. To však nijako neznižuje túžbu detí po poznaní tohto sveta. Musíme preto nájsť Preča, aby deťom odpovedal na všetky zvedavé otázky. Kde sa Prečo skrýva, čo robí a ako vyzerá? Na to sa pokúsime nájsť odpoveď v bábkovej inscenácii s priliehavým názvom Prečo. pokračovať...   |   tlačiareň
 
DEDIČSTVO INŠPIRUJE
@ Aktuálne -> Rôzne      Sep 13 2021 - 14:57 GMT
Obdivovatelia tradičného ľudového remesla sa môžu tešiť na Malý jarmok tradičných remesiel  ľudovo-umeleckých výrobcov z Košického kraja. Uskutoční sa od 16. do 17. septembra 2021  pod hlavičkou Remeselníckeho inkubátora (RINK). Ten založil Košický samosprávny kraj a  Gemerské osvetové stredisko v roku 2019. Po vlaňajšom úspechu sa bude malý jarmok konať  opäť v Obchodnom centre Optima v Košiciach. 
„Tak ako každé odvetvie, pandémia ochromila aj remeselníkov, preto ma veľmi teší, že  opäť dostanú príležitosť prezentovať svoje produkty a ukázať, ako sa vďaka RINK-u zdokonalili. Široká verejnosť tak na jednom mieste spozná šikovných východniarov   z celého Košického kraja, ktorých združuje prvý župný remeselnícky inkubátor. Verím, že  epidemiologická situácia dovolí realizovať podobné prehliadky umeleckej tvorby a hlavne  umožní usporadúvať pre nich ďalšie vzdelávacie workshopy,“ informoval predseda  Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. pokračovať...   |   tlačiareň
 

staršie články:

ešte staršie články...

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606