magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Týždenný horoskop od 26. októbra do 1. novembra/ Peter Mišík
@ Horoskopy      Oct 26 2020 - 06:07 GMT


slnko je v Škorpiónovi a je v konjunkcii s Merkúrom, ktorý vstupuje do Váh v stredu a v opozícii s Uránom v Býkovi. V Kozorožcovi sú Jupiter, Pluto a Saturn a s nimi je v trigone Venuša, ktorá v stredu vstupuje do Váh a je v kvadráte s Marsom v Baranovi a v sextile s Neptúnom v Rybách. Konštelácia podporuje detektívne služby. Mesiac je v splne v sobotu.Pondelok: Mesiac je v Rybách a je v trigone so Slnkom a Merkúrom a v sextile s Uránom. V zdravotnej oblasti sú ovplyvnené prsty na nohách, priehlavkové kostičky a lymfatické žľazy. Masírujem si chodidla a často chodíme bosí.Utorok: Mesiac je v Rybách a je v konjunkcii s Neptúnom a v sextile s Jupiterom, Plutom a Saturnom. Konštelácia praje práci v prvom kontakte so zákazníkmi a dáva radosť a úžitok z pomáhania jednotlivcom.Streda: Merkúr a Venuša vstupujú do Váh o 3.00 hod. Mesiac je o 9.45 hod. v znamení Barana a je v opozícii s Venušou. Vládca Barana je Mars s Plutom a vplývajú na schopnosť tvrdohlavo začínať nové a nevyskúšané veci.Štvrtok: Mesiac je v Baranovi v konjunkcii s Marsom a v kvadráte s Jupiterom, Plutom a Saturnom. V zdravotnej oblasti sú ovplyvnené hlava, čelo, obličaj a mozog. Darí sa v športovaní. Vyhýbame sa úrazom danej časti tela.Piatok: Mesiac je o 22.39 hod. v znamení Býka a je v opozícii so Slnkom, Merkúrom a v kvadráte s Jupiterom, Plutom a Saturnom. Vládca Býka je Venuša, nachádza sa v zemitom živle a vplýva na tvrdohlavosť a hmotné umenie.Sobota: Mesiac je v splne o 15.49 hod. a je v opozícii so Slnkom a v konjunkcii s Uránom. Mesiac je v Býkovi a po zdravotnej stránke vplýva na hrdlo, mandle, štítnu žľazu a krčné stavce. Krk si chránime pred prechladením.Nedeľa: Mesiac je v Býkovi a je v trigone s Plutom, Jupiterom a Saturnom. A v sextile s Neptúnom a v opozícii so Slnkom. Nezačíname nové veci a všetko riešime na základe zdravého sedliackeho rozumu. Pozor na emócie.

Kontakt:055/ 62 517 100904 544 309 

  |   tlačiareň
 
Policajné správy za 22.10. 2020
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 23 2020 - 10:33 GMT

Lúpežník“ z Trebišova je už v rukách polície

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej Polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení dôkaznej situácie obvinil zo zločinu lúpeže a prečinu výtržníctva 22-ročného Tomáša z Trebišova.

Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený Tomáš začiatkom minulého týždňa (12.10.) popoludní na chodníku na Komenského ulici v Trebišove lúpežne prepadol 62-ročného miestneho muža, ktorému zozadu podkopol palicu, o ktorú sa opieral a používal ju pri chôdzi. Keď poškodený muž stratil rovnováhu, obvinený Tomáš sa zmocnil jeho peňaženky, ktorú mu vytiahol z vrecka, a z miesta činu ušiel. Poškodenému mužovi, našťastie, nespôsobil žiadne zranenia. Krádežou peňaženky s 23 eurami mu spôsobil škodu 28 eur.

V utorok (21.10.) vo večerných hodinách na nástupišti autobusovej stanici v Trebišove po predchádzajúcich slovných nezhodách obvinený Tomáš slovne napádal a pokúšal sa 19-ročného mladíka z trebišovského okresu fyzicky napadnúť, držiac v ruke rozbitú fľašu od alkoholu. Mladíkovi sa vyhrážal, že ho zabije. Poškodenému mladíkovi žiadne zranenia nespôsobil a ani škodu na majetku.

22-ročný Trebišovčan je dôvodne podozrivý aj zo spáchania ďalšej lúpeže, ku ktorej došlo v nedeľu (18.10.) vo večerných hodinách vo vestibule trebišovskej železničnej stanice. Podľa doterajšieho vyšetrovania pristúpil odzadu k 16-ročnej tínedžerke, ktorá tam sedela na lavičke av ruke držala mobil.Podozrivý muž sa jej snažil vytrhnúť mobil z ruky. Dievča sa bránilo, pričom začali spolu zápasiť. Tínedžerku ťahal von z vestibulu. Keď začala kričať o pomoc,  podozrivý z tváre sňal rúško a zahryzol sa dievčaťu do ruky.  Vtom ho vyrušil pracovník železničnej stanice, a tak upustil od svojho konania a z miesta ušiel bez lupu. Dievčaťu hryzne rany na rukách lekári jednorazovo ošetrili. Vyšetrovateľ PZ v súčasnosti vykonáva všetky potrebné procesné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia 22-ročnému mužovi aj za tento skutok.il.pokračovať...   |   tlačiareň
 

Policajné správy za 19.10.2020
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 20 2020 - 07:26 GMT

Jeseň na cestách je riziková

Jeseň prináša nielen úrodu zo záhrad a pestré lístie na stromoch, ale zvyšuje aj riziko dopravných nehôd a kolízií na cestách. Dni sa skracujú, cesty sú mokré a šmykľavé, časté sú ranné hmly a znížená viditeľnosť. Sťaženým podmienkam sa musia prispôsobiť všetci účastníci cestnej premávky. Znížená viditeľnosť, zver vybiehajúca na cestu, popadané lístie na ceste, to všetko sťažuje reakcie vodičov.

Minulý týždeň (42.) sme na cestách Košického kraja zaznamenali 39 dopravných nehôd (o 14 viac ako v rovnakom období minulý rok), pri ktorých sa ťažko zranilo 5 osôb a 14 utrpelo ľahké zranenia. Najviac, 13 dopravných nehôd, sme zaznamenali v okrese Spišská Nová Ves. Policajti odhalili na cestách Košického kraja 28 nezodpovedných vodičov, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu. Jedenásti z nich „nafúkali viac ako 1 promile. Zaznamenali sme 5 dopravných nehôd, pri ktorých „asistoval“ alkohol, tri dopravné nehody s účasťou chodca a jednu nehodu s účasťou cyklistu.

Náhle zmeny poveternostných podmienok sú charakteristické pre jesenné obdobie. Nepriaznivé jesenné počasie sa častokrát podpisuje aj pod dopravnú situáciu na cestách. Zvýšená opatrnosť všetkých účastníkov cestnej premávky je preto v nadchádzajúcich mesiacoch nevyhnutná. Častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát aj skutočnosť, že vodiči nie vždy adekvátne reagujú najmä na zhoršenú viditeľnosť a mokré vozovky, zle odhadnú vzdialenosť medzi vozidlami, niektorí precenia svoje schopnosti a aj v miernych zákrutách dostatočne neprispôsobia rýchlosť svojim schopnostiam a stavu vozovky. Opatrnou a zodpovednejšou jazdou vodičov, ale i zodpovedným prístupom chodcov a cyklistov, sa v mnohých prípadoch dá predísť tragédiám a kolíziám na jesenných cestách. Chodci, cyklisti, nepodceňujte reflexné prvky na oblečení za zníženej viditeľnosti. Buďte na cestách viditeľní. Myslite na to. pokračovať...   |   tlačiareň
 

Dychy vo vašej obývačke
@ Kultúra -> Koncerty      Oct 13 2020 - 06:21 GMT

Štátna filharmónia Košice (ŠfK) pokračuje v streamovaní koncertov. Na štvrtok 15. októbra 2020 si dychová sekcia ŠfK pripravila skladby od Bozzu, Mozarta, Francaixa, Ravela, Hummela i súčasníka Chrisa Hazella. V pohodlí svojho domova si tak môžete vypočuť umenie fláut, klarinetov a hobojov, pridajú sa i fagoty, lesné rohy, trúbky, pozauny a tuba. Netradičný komorný koncert ŠfK WINDS bude vysielaný o 19:00 hod. na facebookových stránkach Štátnej filharmónie Košice, K13 – Košické kultúrne centrá, TelKE a Mesta Košice. Zároveň bude streamovaný aj na ďalších kanáloch TelKE – televíznej stanici a Youtube. Sprievodné slovo má už tradične na starosti Peter Katina. Na virtuálne podujatie je vstup voľný.

pokračovať...   |   tlačiareň
 

Vendulkina cesta za slobodou v knižnici Jána Bocatia
@ Kultúra -> Výstavy      Oct 09 2020 - 08:25 GMT

Keď známy československý fotograf Jan Lukas v jeden pamätný deň v marci roku 1943 urobil snímku Vendulky Vogelovej, netušil, že sa fotografia vtedy dvanásťročného dievčaťa stane symbolom holokaustu. Vendulku a jej rodinu vytrhol z ich života v pražskom Žižkove nútený prevoz do koncentračného tábora. Snímka po takmer osemdesiatich rokoch vyprovokovala novinára Ondřeja Kundru k pátraniu po Vendulke. Stopy viedli do USA. Unikátna výstava zostavená z autentických fotografií a spomienok s názvom Druhý život Vendulky V. - cesta za slobodou, je do 30. októbra prístupná v centrálnej požičovni Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach, ktorá je kultúrnou organizáciou Košického samosprávneho kraja. Výstava na Hviezdoslavovej 5 je realizovaná v spolupráci s Českým spolkom na Slovensku a Českým spolkom v Košiciach v rámci Dní českej kultúry 2020. pokračovať...   |   tlačiareň
 


staršie články:

ešte staršie články...

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606