magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 21,. 09. 2021
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 21 2021 - 11:19 GMT
Dnes (21.9.) krátko pred 9. hodinou bol na telefonickú linku podateľne Okresného súdu v Košiciach prijatý telefonický hovor, kde bolo mužským hlasom oznámené: ,,V budove košického súdu je bomba“. Muž následne hovor ukončil. Na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky, polícia vykonala potrebné bezpečnostné opatrenia, a na miesto bol vyslaný aj psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín. Z objektov súdov boli evakuovaní pracovníci i všetky prítomné osoby, a vo všetkých budovách v Košiciach, kde sídlia súdy, bola vykonaná pyrotechnická prehliadka, našťastie, s negatívnym výsledkom. Počas prehliadok bola činnosť súdov prerušená, pre verejnosť boli priestory súdov sprístupnené o 12. hodine.
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy. Po páchateľovi, ktorý oznámil takúto správu, hoci vedel, že je nepravdivá a svojim konaním tak spôsobil vážne znepokojenie obyvateľstva, polícia pátra. V prípade dokázania viny mu za tento „nemiestny žart“ hrozí jeden až 5 rokov za mrežami. pokračovať...   |   tlačiareň
 
V prímestskej doprave na východe Slovenska už môžete platiť mobilom
@ Aktuálne -> Doprava      Sep 20 2021 - 04:34 GMT
Cestujúci so smartfónom môžu v prímestskej autobusovej doprave na východnom Slovensku platiť za cestovný lístok virtuálnou dopravnou kartou. Počas Európskeho týždňa mobility ju získajú bezplatne.
Prešovský a Košický samosprávny kraj prinášajú počas Európskeho týždňa mobility novinku. Je to virtuálna dopravná karta uložená v mobile s Androidom a podporou NFC, ktorú už cestujúci môžu začať využívať. V priebehu celého týždňa od 16. do 22. septembra 2021 si ju môžu vybaviť zdarma. pokračovať...   |   tlačiareň
 
Východoslovenská galéria otvára tri výstavy
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Sep 20 2021 - 04:28 GMT
Východoslovenská galéria v Košiciach, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, pozýva na vernisáž troch výstav. Spoločná vernisáž sa bude konať 21. septembra o 18:00 na Hlavnej 27 v Košiciach. Vo výstavnom priestore Q bude uvedená výstava “Kvantové polia”, ku ktorej zároveň sprístupníme aj sprievodnú výstavu s rovnomenným názvom v experimentálnom pop-up priestore na Alžbetinej 22. Vo výstavnom priestore C bude uvedená výstava s názvom „Poézia o bunkách a semenách” umelkýň Moniky Pascoe Mikyškovej a Janji Prokić.pokračovať...   |   tlačiareň
 
Policajné správy za 15.09. 2021
@ Aktuálne -> Polícia      Sep 17 2021 - 04:16 GMT
Oliver chcel byť majstrom, no s cudzím náradím
 
V nedeľu (12.9.) vo večerných hodinách vošiel neoprávnene do jedného z rodinných domov v košickej mestskej časti Juh 29-ročný muž, a z dielne domu si vzal rôzne stavebné náradie, a to búracie kladivo, vŕtacie a zbíjacie kladivo, sadu vrtákov a sekáčov. Pravdepodobne mu to však nestačilo, pretože hneď na druhý deň (13.9.) ráno sa do domu opäť vrátil, avšak po tom, čo opäť vošiel do dielne, vyrušil ho jeden z bývajúcich. Muž tak vzal nohy na plecia a z miesta rýchlo ušiel. Majiteľ domu škodu predbežne vyčíslil na viac ako 1.000 eur. 
 
Napriek tomu muž tento deň ešte za ukončený nepovažoval. Vybral sa teda „navštíviť“ iný z rodinných domov v tejto mestskej časti, kde po rozbití sklenenej výplne vošiel do domu, a ako „suveníry z návštevy“ si pobalil motorovú pílu, brúsku, príklepovú vŕtačku, 3 kufríky s náradím, sadu vykružovákov a iné pracovné náradie, a odložil si to na vedľajšom pozemku. Pri odchode ho však vyrušila prichádzajúca policajná hliadka, preto sa zo svojho „úlovku“ dlho netešil. Veci, ktoré mal pripravené vziať si, boli vrátené ich majiteľovi, a tak bola škoda spôsobená iba na dverách, a tú majiteľ vyčíslil na 50 eur. 
 
Kriminalistický technik obidve udalosti dôkladne zadokumentoval a po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach 29-ročného Olivera, ktorý sa v súčasnej dobe nachádza vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť, obvinila z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže, a za prečin krádeže v štádiu pokusu. Za tieto skutky mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.
 
Týťdenný horoskop od 20. do 26. septembera / Peter Mišík
@ Horoskopy      Sep 15 2021 - 03:56 GMT

Slnko je vstupuje do Váh v stredu a je v konjukcii s Marsom vo Váhach a v trigone so Saturnom vo Vodnárovi  a je v opozícii s Neptúnom v Rybe. Merkur vo Váhach je v kvadráte s Plutom v Kozorožcovi a v trigone s Jupiterom vo Vodnárovi. Venuša v Škorpiónovi je v opozícii s Uránom v Býkovi a v kvadráte so Saturnom. Konštelácia ohrozuje unáhlenosťou a konfliktami.  Mesiac je v splne v utorok.


 


Pondelok: Mesiac je v Rybách a je v konjunkcii s Neptúnom a v opozícii so Slnkom. Nepriaznivá konštelácia varuje pred zmenami, nákupmi, riskovaním a hrozia pracovné a domáce i partnerské konflikty.


 


Utorok: Mesiac je v splne o 1.55 hod. a je v znamení Barana o 5.13 hod. Mesiac je v opozícii so Slnkom a Marsom a v sextile s Neptúnom. Vládca Barana je Pluto s Marsom a nachádzajú sa v ohnivom živle a vplývajú na tvrdohlavosť.


 


Streda: Slnko vstupuje do Váh o 21.21 hod. Mesiac je v Baranovi a je v kvadráte s Plutom, v sextile s Jupiterom a v opozícii s Merkúrom. V oblasti zdravia si dávame pozor na obličaj, čelo, mozog a trávenie. 


 


Štvrtok: Mesiac je o 14.38 hod. v znamení Býka a je v kvadráte so Saturnom a v opozícii s Merkúrom. Vládca Býka je Venuša nachádzajúca sa v zemitom živle a vplývajúca na hmotnú krásu, umenie sochárstvo, architektúru a pod.


 


Piatok: Mesiac je v Býkovi a je v konjunkcii s Uránom a v opozícii s Venušou. V Oblasti zdravia si dávame pozor na hrdlo, krčnú chrbticu, nosohltan a štítnu žľazu. Hrdlo si chránime pred prechladením a náhlymi zmenami teploty.


 


Sobota: Mesiac je v Býkovi  v opozícii s Venušou, v trigone so Slnkom a Plutom a v kvadráte s Jupiterom. Konštelácia je nepriaznivá pre nákupy a skrášľovanie a praje kariére majetku a pracovným záležitostiam. 


 


Nedeľa: Mesiac je o 2.37 hod. v znamení Blížencov, a je v trigone so Slnkom, Marsom a Saturnom. Vládca Blížencov je Merkúr nachádzajúci sa vo vzdušnom živle a vplývajúci na komunikáciu s širokým spektrom osôb.


 


Kontakt:055/ 62 517 10


0904 544 309


 
  |   tlačiareň
 

staršie články:

ešte staršie články...

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606