magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pre včely treba urobiť maximum
@ Aktuálne -> Životné prostredie      May 22 2020 - 07:30 GMT

Od roku 2018 je 20. máj Svetovým dňom včiel. Vyhlásila ho Organizácia spojených národov (OSN), čím reagovala na iniciatívu Slovinskej republiky, ktorú podporila aj Medzinárodná federácia včelárskych asociácií (Apimondia). Dátum sa viaže k narodeniu významného včelára slovinského pôvodu Antona Janšu, ktorý bol v 18. storočí pionierom moderných včelárskych techník v Slovinsku. Medzi prvými zaviedol moderný spôsob včelárenia, bol poradcom cisárovnej Márie Terézie pre včelárstvo a riaditeľom včelárskej školy vo Viedni.

pokračovať...   |   tlačiareň
 

Veterinárna nemocnica má veľa pacientov
@ Aktuálne -> Školstvo      May 22 2020 - 07:02 GMT

Univerzitná veterinárna nemocnica v Košiciach funguje po zavedení opatrení súvisiacich so šírením koronavírusu od marca tohto roka v nepretržitom, no obmedzenom režime. Všetky kliniky sú plne funkčné, zabezpečená je nepretržitá pohotovostná služba. Majitelia zvierat, ktoré sú v akútnom ohrození zdravia a života, dostávajú adekvátnu pomoc. Musia sa však riadiť prísnymi predpismi a rešpektovať všetky nariadenia nemocnice.

Stále platí, že do ambulancií na klinike malých zvierat môže vstúpiť len jeden klient so zvieraťom, nevyhnutné sú prísne hygienické pravidlá. Tí, ktorí potrebujú pomoc, sa musia najprv objednať telefonicky. Pri akútnych prípadoch, ako sú úrazy či nehody, určuje poradie lekár podľa závažnosti.pokračovať...   |   tlačiareň
 

Policajné správy za 19 až. 21.05. 2020
@ Aktuálne -> Polícia      May 22 2020 - 06:52 GMT

Tragédia na cestách rožňavského okresu

Podľa doterajších zistení viedla včera (19.5.) krátko po 16.30 hodine 29-ročná vodička z rožňavského okresu osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia v smere od obce Gemerská Hôrka do obce Bohúňovo. Z doposiaľ nezisteného dôvodu však na rovnom úseku cesty s vozidlom zišla do priekopy, kde prednou časťou auta narazila do betónového múrika kanálového priepustu pod železničným násypom. Vozidlo sa v dôsledku nárazu prevrátilo na bok a začalo horieť. Podľa predbežnej lekárskej správy vodička pri dopravnej nehode utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní.

Vo vozidle bolo nájdené obhorené torzo tela osoby neznámej totožnosti, na jej zistenie bolo telo zaslané na pitvu.

Predbežná škoda bola vyčíslená na 3.000 eur. Presná príčina tejto tragickej dopravnej nehody i jej bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Rožňavský policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Vzhľadom na citlivosť tohto prípadu a s ohľadom na účastníkov dopravnej nehody bližšie informácie nie je možné poskytnúť.

Dopravné nehody včera neobišli ani michalovský okres pokračovať...   |   tlačiareň
 

Policajné správy za 18. až 15.05..2020
@ Aktuálne -> Polícia      May 19 2020 - 09:47 GMT

Spoločný znak uplynulého víkendu na cestách

Situácia, ktorá na Slovensku nastala v posledných týždňoch, zmenila zo dňa na deň stereotypný chod bežných vecí a samozrejmostí. Nový, doteraz nepoznaný, vírus, dokázal v priebehu pár minút zmeniť chod celej spoločnosti.

Nevyhnutné zmeny a opatrenia sa dotkli aj činnosti všetkých záchranných zložiek, ktoré museli nepretržite a okamžite, na z minúty na minútu meniacu sa situáciu, reagovať. Mylné však bolo myslenie tých, ktorí predpokladali, že príslušníkov Policajného zboru môžu stretnúť iba v blízkosti hraníc či karanténnych miest. Aj počas tohto obdobia boli policajti na cestách, kde dohliadali na bezpečnosť, a nedisciplinovaní či arogantní vodiči si tak neraz v poštovej schránke našli nemilé prekvapenie.

Nedisciplinovaných vodičov je však na cestách stále viac než dosť. Dôkazom toho bol aj uplynulý víkend, keď na cestách Košického kraja policajti odhalili 16 vodičov, ktorým po tom, ako sa „posilnili“ alkoholom, nechýbala odvaha sadnúť si za volant. Hodnota alkoholu v dychu bola u 7 z nich viac ako 1 promile. Čo však bolo spoločným menovateľom vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu tento víkend, bola stúpajúca tendencia opakovanej dychovej skúšky.

V sobotu (16.5.) krátko po 02.30 hodine 33-ročný štátny príslušník Ukrajiny smeroval s vozidlom zn. VW Golf od obce Krčava k hraničnému prechodu vyšné Nemecké. Možno by nebol až taký nápadný, ak by s vozidlom nejazdil zo strany na stranu. Policajná hliadka, ktorá ho spozorovala, ho preto zastavila a vyzvala, aby sa podrobil dychovej skúške. pokračovať...   |   tlačiareň
 

Týždenný horoskop od 18. do 24. mája / Peter Mišík
@ Horoskopy      May 18 2020 - 07:37 GMT


Slnko vstupuje do Blížencov v stredu a je v kvadráte s Marsom v Rybách a v trigone s Plutom, Jupiterom v Kozorožcovi Saturnom vo Vodnárovi. Venuša je v Blížencoch a je v kvadráte s Neptúnom v Rybách. Urán je v Býkovi a Merkúr v Blížencoch je v konjunkcii s Venušou. Konštelácia varuje pred unáhlenosťou. Mesiac je v nove v piatok.Pondelok: Mesiac je v Baranovi a je v sextile s Merkúrom. V zdravotnej oblasti sa zameriavame najviac na obličaj a hlavu. Pri fyzických aktivitách sa riadime rozumom a nie vášňami. Podráždenosť a netrpezlivosť škodí.Utorok: Mesiac je v Baranovi a je v sextile s Venušou a v kvadráte s Plutom, Jupiterom a Saturnom. Nepriaznivá konštelácia varuje pred nadmernými výdavkami, ohrozuje spoločenské kontakty a škodí aj zdraviu.Streda: Slnko vstupuje do Blížencov o 15.49 hod. a Mesiac je o 4.10 hod. v znamení Býka. Mesiac je v konjunkcii s Uránom, v kvadráte s Plutom, Jupiterom a Saturnom a v sextile s Marsom. Vládca Býka je Venuša, nachádza sa v zemitom živle.Štvrtok: Mesiac je v Býkovi a je v sextile s Neptúnom a v trigone s Plutom, Jupiterom a Saturnom. V zdravotnej oblasti si dávame pozor na nosohltan, štítnu žľazu, krk a krčnú chrbticu. Nerobíme prudké pohyby hlavou.Piatok: Mesiac je v nove o 19.38 hod. a je v znamení Blížencov o 15.36 hod. a je v konjunkcii so Slnkom, v kvadráte s Marsom a v trigone s Plutom, Jupiterom a Saturnom. Vládca Blížencov je Merkúr, nachádza sa vo vzdušnom živle.Sobota: Mesiac je v Blížencoch a je v konjunkcii so Slnkom, Merkúrom a Venušou. Výborná konštelácia praje láske a obchodovaniu. Dávame si pozor na ramená a ruky, pľúca a oslabený je nervový systém. Preto sa vyhýbame stresu.Nedeľa: Mesiac vstupuje do znamenia Raka o 1.09 hod. a je v konjunkcii s Venušou a Merkúrom a v kvadráte s Neptúnom. Vládca Raka je Mesiac nachádzajúci sa vo vodnom živle a vplývajúci na citlivosť a jemnosť i dobré obchodné nadanie.

Kontakt : 055/ 62 517 100904 544 309

  |   tlačiareň
 

staršie články:

ešte staršie články...

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606