(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vychutnajte si ródeo Pri súdkoch
@ Kultúra -> Oznamy     Aug 16 2002 - 02:25 GMT
Milovníci westernu a krásnych koní si na svoje prídu v nedeľu 25. augusta Pri súdkoch. Približne dvadsať koní do Košíc prinesie poštu a nasledovať budú ukážky disciplín ródea a westernová šou. Program začína o 13,00 a príjazd koní s poštou sa očakáva o 16,00.

Dovoz pošty prostredníctvom koní nie je priamy následok početných záplav, ale výsledok spolupráce slovenskej vetvy Pony Expresu – konskej pošty, ktorá prinesie skutočné poštové zásielky, pričom mnohé z nich budú až z Nemecka.

„Je to piaty ročník a jazdí sa cca 2300 kilometrov cez Nemecko, Česko a Slovensko. Jazdci sú na ceste vo dne aj v noci, pretože trasu musia prejsť za 9 dní. Úseky sú rozdelené po 20 kilometrov, jeden úsek idú dvaja jazdci a dva kone. Potom odovzdajú poštu ďalším jazdcom a tak to pokračuje. Dojazd absolvuje asi 20 koní,“ uviedol za organizátorov akcie Boris Farkašovský.

Pre Košičanov, ktorí nepoznajú krčmu Pri súdkoch dodávame, že sa nachádza na brehu rieky Hornád pred Ťahanovcami. Najlepšie spojenie DPMK je autobusom č. 14.

sivo
16. 8. 2002


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/