(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košice oživil 2. ročník medzinárodného festivalu Cassovia Folkfest
@ Kultúra -> Podujatia     Jun 26 2006 - 02:28 GMT
(TASR) - Vystúpením detských folklórnych skupín s názvom Poďte s nami a prvým galaprogramom pokračoval včera v Košiciach 2. ročník veľkého medzinárodného festivalu s názvom Cassovia Folkfest.

Vystúpilo na ňom 34 speváckych skupín, množstvo sólistov a ľudových remeselníkov, ktorí prezentovali svoje zručnosti a výrobky na jarmokoch. "Cieľom folkfestu bola propagácia kultúr európskych národov, spoznávanie ľudových hodnôt a zábava v trochu inom - širšom duchu, ako zvyčajne mávajú miestne akcie," uviedol dnes pre TASR programový riaditeľ podujatia Vladimír Urban.

Podujatie, ktoré navštívili tisícky divákov, je najväčšie svojho druhu na Slovensku. Jeho súčasťou boli programy v mestskom amfiteátri, v Historickej radnici na Hlavnej ulici, v divadle Thália, v Dome umenia, vo Východoslovenskom aj Technickom múzeu. Medzi účinkujúcimi boli deti aj dospelí nielen zo Slovenska, ale aj z Bulharska, Českej republiky, Grécka, Maďarska a Poľska. Cassovia Folkfest vyvrcholí po 20. hodine Medzinárodným tanečným večerom.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/