(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej: HK 36 Skalica - HC Košice 2:6 v 52. kole Slovnaft extraligy
@ Aktuálne -> Šport     Feb 19 2007 - 02:21 GMT
(TASR) - HK 36 Skalica - HC Košice 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Góly: 28. Višňovský, 42. Pašek - 13. Bartoš, 20. Droppa, 23. Faith, 23. Pleva, 42. Bartoš, 57. Lukáč. Rozhodovali: Marušin - Mullner a Šefčík, vylúčení: 6:8, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, striedania: od 23. Marlín za Hamerlíka, 41. bez Hrnčiríka, Horského a Vašku (Skalica), 3400 divákov.

Domáci bez Vlka a Malíka a hostia bez Kmiťa rozbehli vo svižnom tempe zápas, v ktorom sa mohlo rozhodnúť o potvrdení 8. priečky značiacej pre domácich účasť v play-off. V prvých minútach mali viac šancí domáci, hostia nevyužili úvodnú presilovku. Obe mužstvá predvádzali útočný hokej, ale presnejšie kombinovali Košičania. To sa im vyplatilo pri vylúčení domáceho Gulu, keď únik dvoch útočníkov proti jednému obrancovi zakončil Bartoš na 0:1 pre hostí. Šancu na vyrovnanie mal v 16. minúte Pašek, keď gólovú akciu vypracoval Školiak. V závere tretiny hrali Košičania presilovku o dvoch hráčov a na 2:0 pre nich túto výhodu premenil nekompromisne od modrej čiary Ivan Droppa. V 23. minúte potrestal chybu domáceho Zajaca pri rozohrávke Faith na 0:3 a v tej istej minúte prekvapujúcou strelou švihom na 0:4 vyhnal Hamerlíka z bránky Pleva. Hostia tak získali výrazný náskok, ktorý im umožnil predvádzať efektné kombinácie v útočnej fáze. Šancu na prvý gól domácich spálil v 26. minúte Višňovský, ale o dve minúty už samostatne vsietil na 1:4, hoci bol faulovaný. Hostia v tejto časti hry začali zbytočne faulovať, obranca Kledrowetz sa dvakrát za sebou ocitol na trestnej lavici, ale domáci početnú výhodu na skorigovanie nepriaznivého stavu nevyužili. Hoci pridali na útočnej snahe, Lipovský zložité situácie pred svojou bránou riešil s prehľadom, a tak sa do konca 2. tretiny stav 1:4 nezmemil. V 3. tretine v 42. minúte únik Školiaka zakončil Pašek na 2:4, vzápätí však zaváhanie domácej obrany samostatne využil Bartoš na 5. gól Košičanov. Domáci sa snažili o skorigovanie nepriaznivého stavu, ale ich obetavý výkon na skúsené mužstvo Košíc, hrajúce v pohode, tentoraz nestačil. Na 2:6 pre Košičanov zvýšil po dalšej chybe deravej domácej obrany Lukáč.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/