(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej: Košičania v semifinále, Šterbák s výkonom v piatom zápase spokojný
@ Aktuálne -> Šport     Mar 07 2007 - 02:52 GMT
(TASR) - Trikrát v tomto extraligovom ročníku odchádzali hokejisti HK 36 Skalica z Košíc ako víťazi, no v utorňajšom piatom štvrťfinálovom zápase play-off už jasne ťahali za kratší koniec a so súťažou sa rozlúčili. Tréner domácich Ján Šterbák po postupe medzi elitnú štvoricu neskrýval spokojnosť.

"Piate strenutie bolo z našej strany veľmi dobré, kvalitné. Z pohľadu útoku sme boli veľmi aktívni. Nabádali sme k tomu hráčov, že Skalica je veľmi dobre pripravená. Skaličania veľmi dobre korčuľujú, veľmi dobre bránia a hrajú presilové hry, ale zvládli sme to. Náš útok bol dnes veľmi nebezpečný, v obrane sme urobili minimum chýb a to rozhodlo o našom víťazstve. Do Skalice máme strašne ďaleko a keby sa séria predlžovala, stálo by nás to strašne veľa síl. Toho sme sa veľmi obávali, tak sme sa na zápas veľmi dobre pripravili," povedal tréner HC Košice Ján Šterbák.
"Do tohto zápasu sme išli samozrejme s cieľom, aby sme túto sériu predĺžili. Trošku sme však do zápasu vstúpili bez pohybu. Samozrejme Košice, veľmi kvalitné mužstvo to využilo. Vydržali sme prvú tretinu, Košice boli naozaj vo veľkom tlaku. V 2. tretine bola výhoda presilovej hry, ktorú sme nevyužili a zase po individuálnej chybe pri zlom striedaní sme dostali gól. Myslím si, že tam bol zlom v stretnutí. Z pohľadu obrannej fázy nemôžem hovoriť, že nám dnešné stretnutie vyšlo, vpredu sme tiež boli málo efektívni a na také kvalitné mužstvo je to trošku málo. Tento zápas z tých piatich, čo sme s Košičanmi hrali, asi jednoducho bol z našej strany menej kvalitný, ale Košice dnes hrali vynikajúco. Klobúk dole pred nimi," zhrnul svoje dojmy skalický kormidelník Peter Oremus.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/