(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Basketbal:Košice štvrtý rok baštou ženského basketbalu, chcú hrať opať Euroligu.
@ Aktuálne -> Šport     Apr 26 2007 - 09:13 GMT
(TASR) - Pod ženskými basketbalovými košmi nič nové - po 11 majstrovských tituloch Ružomberka štafetu prevzali Košice a od sezóny 2003/04 štvrtýkrát po sebe putovali zlaté medaily do metropoly východného Slovenska. Jediná zmena košicko-ružomberských finálových sérií bola tentoraz iba v tom, že prvýkrát znel záverečný účet 3:1 na zápasy, predtým raz 3:0 a dvakrát 3:2.

Tím K CERO V.O.D.S Košice odohral veľmi dobrú extraligovú sezónu, keď z 36 stretnutí prehral iba jediné, a to druhý finálový duel v Ružomberku 65:82. Naopak Košičanky svojím súperom väčšinou nadeľovali trojciferne, iba 17-krát sa im to nepodarilo. Rekordom tohto ročníka je domáce víťazstvo v 4. kole s Levicami 115:43.
"Škoda tej jedinej prehry, mohli sme vojsť do histórie s ročníkom bez jedinej prehry. V základenej časti sa nám to podarilo, ale v play-off rozhodujú aj maličkosti a nečakané náhody. V tom jedinom finálovom zakopnutí sme sa porazili vlastne sami, kolektív nenašiel tak rýchlo vnútornú silu, aby sa v tak krátkom čase vysporiadal s nečakaným odchodom McCarvillovej z vážnych rodinných dôvodov do USA. Sezóna však skončila ziskom majstrovského titulu a hanbu sme neurobili slovenskému basketbalu ani v Európskom pohári FIBA. Aj tu by však bola väčšia spokojnosť, pretože iba jediný kôš s Vologdou nás zastavil na ceste medzi osmičku najlepších," povedal šťastný tréner úspešného tímu Košičaniek Vladimír Karnay. Bol na lavičke pri všetkých štyroch tituloch a zdôraznil, že "každý ma svoju cenu a rozdiely medzi nimi nerobím."
Na dlhšie oslavy ani nebude veľa času, lebo už začiatkom budúceho týždňa sa 4-násobný slovenský šampión predstaví vo finále Slovenského pohára v Myjave. Bez dvojice Američaniek Mazzanteovej a McCarvillovej, v nie práve termínovo najšťastnejšom turnaji sezóny. Viac príležitosti dostanú dievčataá, ktoré v extralige mali menej šancí. Tréningový proces potrvá vo voľnejšej podobe do polovice mája, potom dostanú dievčatá s výnimkou reprezentantiek voľno.
" Viac ako pravdepodobné je to, že dôjde k zmenám v kádri, niektoré dievčatá budú zvažovať ponuky. Euroliga v budúcej sezóne sa má rozšíriť na 24 tímov (šesť skupín), už sme potvrdili aj svoj záujem. Ak by sme sa tam dostali súčasný kolektív bude treba ešte doplniť kvôli väčšej konkurencii. Každopádne ak by to nebola Euroliga hrali by sme znovu Pohár FIBA," dodal košický kormidelník.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/