(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košickom kraji sa dnes začali náhradné maturitné skúšky pre 36 študentov.
@ Aktuálne -> Školstvo     May 02 2007 - 10:02 GMT
(TASR) - O náhradný termín skúšky dospelosti požiadalo v Košickom kraji 36 maturantov. Časť z nich dnes maturovala z anglického a ruského jazyka na Strednej priemyselnej škole stavebnej a geodetickej v Košiciach.

"Najčastejším dôvodom neúčasti na riadnom termíne maturít boli zdravotné dôvody, prevažne práceneschopnosť, úraz či hospitalizácia. V prípade, že sa študent nebude môcť zúčastniť ani v tomto náhradnom termíne, maturita sa pre konkrétneho študenta presúva do budúceho školského roka," uviedla pre TASR Viera Juríková z Krajského školského úradu v Košiciach.
Skutočnosť, či všetci žiadatelia využili poslednú možnosť maturít v tomto roku, bude známa až po skončení náhradných maturít koncom budúceho týždňa. Ako z posledného predmetu sa bude 10. mája maturovať z maďarského jazyka a literatúry.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/