(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hádzaná: Košice zatiaľ s WHIL váhajú, Nitra i Partizánske by neodmietli
@ Aktuálne -> Šport     May 15 2007 - 06:38 GMT
(TASR) - V hre o účasť v slovensko-českej hádzanárskej interlige žien WHIL sú až tri kluby. Prednostné právo štartu si už v predposlednom kole vďaka víťazstvu na palubovke Interu Bratislava vybojoval ŠŠK Bernolákova Košice, v prípade jeho odmietnutia dostane ponuku druhá Nitra a ak neprejavia záujem ani pod Zoborom, osloví riadiaci orgán súťaže zostupujúcu Sláviu Partizánske.

Práve v tábore historicky prvého slovenského šampióna samostatnej éry majú jediní úplne jasno v tom, že by WHIL neodmietli. "Nemáme financie a ani záujem na tom, aby sme lobovali, alebo vyvíjali nejaký tlak na Košice alebo Nitru. Ak nás však aj 15. augusta oslovia s tým, aby sme štartovali vo WHIL, tak ponuku prijmeme," vyhlásil prezident klubu Ján Šurgan a pokračoval: "V každom prípade si myslím, že na Slovensku nie je dostatočný počet kvalitných hádzanárok na šesť interligových tímov. Aj my by sme hrali iba s tými istými staršími dorastenkami, čo v tomto roku, no neodmietli by sme to už len z toho dôvodu, že mladým by účasť vo WHIL dala podstatne viac ako prvá liga."
Všetky tri kluby majú na poslanie prihlášky čas do 8. júna, v Košiciach, ktoré budú prvé na rade, zatiaľ ešte váhajú. "Zatiaľ sme sa nerozhodli. Popravde, je to ešte veľmi skoro. Uvedomujeme si, že WHIL je veľké lákadlo, ale reálne musíme myslieť aj na to, do akej miery je táto súťaž náročná finančne i hráčsky. Čaká nás ešte vyhodnotenie sezóny, kde bude zasadať vedenie klubu a predpokladám, že niekedy v polovici júna sa rozhodneme, či sa do WHIL prihlásime alebo nie," povedal organizačný pracovník košického klubu Igor Minčík, ktorý priznal, že v klube momentálne vládne optimistická nálada, ale napriek tomu si netrúfal odhadovať, aké bude konečné rozhodnutie vedenia klubu.
Účasť v spoločnosti na "vyššom poschodí" láka aj pod Zoborom, kde sa interliga už v minulosti hrávala. "Na 90 percent náš záujem pretrváva. Náš klub pracuje na amatérskej báze a hráčky neberú od klubu žiadny príjem. Ak by sme však chceli hrať WHIL, bolo by potrebné posilnenie a to by sme museli nejako vymyslieť ako nové hráčky odmeňovať. Osobne si však myslím, že máme kvalitnejší káder ako Košice a ich víťazstvo je pre mňa trochu prekvapením. S interligovými družstvami hrávame v príprave a nemyslím si, že by sme museli byť zákonite fackovacím panákom," predpokladal šéf nitrianskeho klubu Martin Šuppa.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/