(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Dvorný klavirista kráľovnej Beatrix dnes vyučoval košických konzervatoristov.
@ Aktuálne -> Región     May 23 2007 - 09:13 GMT
(TASR) - Niekoľko minút popoludní sa rozozvučali fanfáry pred Konzervatóriom v Košiciach, ktoré slávnostne privítalo kráľovnú Beatrix. Holandská panovníčka si vypočula koncert študentov, ktorí dnes nacvičovali s jej dvorným klaviristom Wibi Soerjadim.

Kráľovná je známa láskou k hudbe, ktorú v nej prebudil jej manžel. Počas návštevy konzervatória nahliadla aj do troch tried, kde práve prebiehala výučba hry na tubu, gitaru a violončelo.
Dvorný klavirista Soerjadim sa študentom venoval v dopoludňajších hodinách, čo prinieslo výsledok v podobe nového prístupu študentov k hre. "Hru dvorného klaviristu kráľovnej sme doteraz poznali iba z nahrávok. Už tam bolo počuť ľahkosť a jemnosť, čo svedčí o jeho nesporných kvalitách. Študenti i pedagógovia však mohli počas otvorenej hodiny, tzv. Master class, na vlastnej koži zažiť inšpirujúcu konfrontáciu so svetovým klaviristom," povedala pre TASR zástupkyňa riaditeľa konzervatória Silvia Sidorová.
Pri výbere vhodného darčeka sa vedenie školy nechalo inšpirovať kráľovninou záľubou v keramike. Košické Konzervatórium bude kráľovnej Beatrix pripomínať dielo tunajšej keramičky Andrey Čepišákovej, ktorá sa v prevažnej miere venuje najmä figurálnej tvorbe.
Konzervatórium bolo pre holandskú panovníčku poslednou zastávkou nielen v Košiciach ale i na Slovensku, odkiaľ krátko po 13. h odletí spät do vlasti.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/