(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach dnes budú diskutovať o ťažbe uránovej rudy.
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Jul 31 2007 - 09:35 GMT
(TASR) - Pred Štátnou vedeckou knižnicou na Hlavnej ulici v Košiciach sa bude dnes diskutovať o škodlivých dopadoch ťažby a spracovania uránu na okolie. Pozvaným hosťom bude Jan Beránek z ekologického združenia Greenpeace.

"Predpokladám, že príde aj zástupca druhej strany - z ťažobnej spoločnosti, takže by mohlo byť celkom veselo," povedal TASR organizátor verejnej diskusie Ladislav Rovinský zo Spolku na podporu skrášľovania Košíc.
Do diskusie sa budú môcť zapojiť i okoloidúci a informácie k téme si vypočuť všetci, ktorí sa dnes o 17.30 h pristavia pred Štátnou vedeckou knižnicou. "V budúcnosti plánujeme pokračovať v podobných aktivitách. Mali by byť dostupné čo najširšej verejnosti, aby sa ľudia mohli pristaviť a opýtať, ak ich téma ťažby uránu zaujme," doplnil Rovinský.
V košickej rekreačnej oblasti Jahodná sa o ťažbu uránovej rudy uchádza kanadská ťažobná spoločnosť Tournigan. Na mieste predpokladanej ťažby momentálne prebieha geologický prieskum ložiska. Spoločnosť zatiaľ nemá povolenie na ťažbu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/