(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V KSK sa začal školský rok aj na troch nových stredných školách.
@ Aktuálne -> Školstvo     Sep 03 2007 - 07:27 GMT
(TASR) - V Košickom samosprávnom kraji (KSK) zasadlo do lavíc stredných škôl vyše 38 tisíc žiakov v dennom, pomaturitnom a vyššom odbornom štúdiu. Školský rok sa začal v 83 stredných školách, z toho v troch novovzniknutých.

Združením Strednej priemyselnej školy (SPŠ) drevárskej, Stredného odborného učilišťa (SOU) nábytkárskeho a Dievčenskej odbornej školy vznikla od 1. septembra nová Združená stredná škola (ZSŠ) na Filinského ulici v Spišskej Novej Vsi.
Michalovská ZSŠ na Partizánskej ulici vznikla združením SOU stavebného, SOU strojárskeho, SPŠ elektrotechnickej a Strednej odbornej školy na Kapušianskej ulici.
Školský rok sa dnes začal aj na novovytvorenom učilišti na Sídlisku Breziny v Prakovciach. Ide o učilište pre žiakov s neukončeným základným vzdelaním. Škola bude existovať ako organizačná zložka Spojenej školy Prakovce.
Konkrétne zmeny sú výsledkom prvej etapy racionalizácie siete škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/