(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Do Košíc aj oštepár Železný, novinkou Beh primátorov.
@ Aktuálne -> Šport     Sep 25 2007 - 07:18 GMT
(TASR) - Predstavovanie ďalších topfavoritov, Behu primátorov na 1 km a iné novinky odzneli na utorňajšej tlačovej konferencii necelé dva týždne pred štartom 84. ročníka košického Medzinárodného maratónu mieru (MMM). Na najstarší európsky maratón sa už vo všetkých kategóriách prihlásilo 3068 účastníkov zo 44 krajín. Na maratónsku trať zatiaľ 551 a na polmaratón 776. S číslom 111 pobeží 7. októbra MMM košický mestský okruh aj bývalý premiér Mikuláš Dzurinda.

Atmosféru maratónskych Košíc prežijú tiež účastníci trojdňovej konferencie partnerských miest od 4. do 6. októbra pod názvom Európska kultúrna aréna. Podujatie vzniklo na základe programu Európskych spoločenstiev na podporu akcie Európa pre občanov a Košičania naň pozvali najvyšších zástupcov hlavne z partnerských miest. V rámci tohto summitu primátorov absolvujú 6. októbra o 11.00 h Beh primátorov na 1 km na Hlavnej ulici a zúčastnia sa na ceremoniáli slávnostného zapálenia olympijského ohňa. Osobnosťou na 84. ročníku MMM bude čestný hosť Jan Železný, trojnásobný olympijský víťaz i trojnásobný svetový šampión v hode oštepom, člen MOV.
Organizátorov teší aj stále narastajúci počet prihlášok na MMM. "Príjemné starosti s nárastom počtu štartujúcich pokračujú. Začali sme dotláčať nové štartové čísla pre kategóriu polmaratón. Registrujeme vo všetkých kategóriách už viac než 3060 prihlásených pretekárov zo 44 krajín. Medzi tých, ktorí by mali tvrdiť muziku a mali by patriť k favoritom, sme predstavili kenské trio, ktoré má ambície zaútočiť na najvyššie priečky Július Sugut a David Kosgei s osobákmi 2:11 a mladý Nicholas Murei, ktorý mal v lete osobák 2:15, ale veľkú perspektívu. Hovorili sme tiež o skúsenom Poliakovi Arturovi Osmanovi s osobákom 2:11 a jeho krajanke Edyte Lewandowskej, ktorá už v Košiciach zvíťazila a bola tu už aj tretia. To znamená, že trať dôverne pozná, jej výkonnosť je dlhodobo stabilná. Myslím si, že bude mať na to, aby v Košiciach opäť vyhrala," povedal riaditeľ MMM Branislav Koniar.
Pripravený je aj bohatý sprievodný hudobný program, ktorého hviezdami majú byť džezmen Peter Lipa, spevák Robo Opatovský, mozambická skupina Neco Novelles a kubánska speváčka Elza Valle.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/