(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
SkyEurope pripravuje nové destinácie z košického letiska.
@ Aktuálne -> Doprava     Oct 05 2007 - 03:16 GMT
(TASR) - Otvoriť sa viac mestu Košice a celému regiónu Európe pomôže 18 nových leteckých liniek, ktoré pripravuje od 28. októbra z Letiska Košice - Airport Košice, a. s., nízkonákladová letecká spoločnosť SkyEurope.

Novou destináciou v pravidelných letoch bude tri razy týždenne írsky Dublin a podobne aj Londýn. Zvýši sa zároveň denná frekvencia letov do Bratislavy a Prahy.
Ako uviedol na včerajšej tlačovej konferencii v Košiciach zástupca SkyEurope Tomáš Kika, sezónny projekt realizujú spolu s mestom Košice a Košickým samosprávnym krajom (KSK) ako súčasť rozvoja celého regiónu. "Hlavne však vychádzame v ústrety požiadavkám cestujúcich, ktorí pracujú v zahraničí, alebo cestujú za obchodom a snažíme sa zároveň konkurovať tradičnej vlakovej a kolesovej doprave", uviedol Kika.
Podľa predsedu KSK Zdenka Trebuľu a košického primátora Františka Knapíka prispejú nové linky k propagácii regiónu v zahraničí, k rozvoju turizmu a posunú Košice do pozície metropolitného mesta so širokou dopravnou obslužnosťou.
Optimisticky zhodnotil projekt výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice - Airport Košice, a. s., Michael Hoeferer. Ako informoval, nový väčšinový vlastník letiska sa zaviazal preinvestovať pri jeho rozvoji v rokoch 2006 - 2011 vyše 416 miliónov Sk a do roku 2016 vyše 911 miliónov Sk. Smerovať budú investície do terminálov, vybavovacích plôch, rolovacích dráh, do technológií a strojného vybavenia.
Podľa zástupkyne výkonného riaditeľa Marty Horváthovej očakávajú v tomto roku 440 000 cestujúcich a v predstihu oproti pôvodným zámerom to bude aj plná kapacita 700 000 cestujúcich ročne.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/