(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach sa predstavia svetoznámi Harlem Globetrotters
@ Aktuálne -> Šport     Jan 10 2008 - 05:27 GMT
Ak by niekto mal byť prototypom obdivuhodných športových výkonov, fyzickej zdatnosti v kombinácii s dokonalým prevedením, ktoré kľudne môžeme nazvať nezabudnuteľnou show, potom je to jednoznačne Harlem Globetrotters.

Komický basketbalový tím sa stal celosvetovo uznávanou športovou značkou, ktorá je zároveň už dlhé roky prísľubom skvelého zážitku a zábavy pre celé generácie.

Od kedy ho v roku 1927 založil Abe Saperstein, absolvoval tento jedinečný basketbalový tím exhibičné zápasy vo viac ako 100 krajinách sveta. Pôvodne sa nazývali Savoy Big Five, ale už v úvode svojej kariéry sa premenovali na Harlem Globetrotters. Názov, pod ktorým ich dnes pozná celý svet, si vybrali podľa známej afro - americkej štvrte. Až do 30 – tych rokov hrali ako regulárny súťažný tím, neskôr ale začali do svojej hry stále viac zakomponovávať aj rôzne humorné vsuvky. Vyznačujú sa priam až neuveriteľnou koordináciou pohybov a zručnosťou pri manipulácii s jednou alebo aj viacerými loptami. Ich žonglérske schopnosti, ako aj neuveriteľné presné strely vyrážajú dych.

Harlem Globetrotters strhne všetkých - športovcov aj basketbalových laikov, malých aj veľkých, ženy aj mužov. Ich vystúpenia sú plné nesporne špičkových športových výkonov v akoby úplne logickom a neoddeliteľnom spojení s komickými prvkami. Sú držiteľmi svetového rekordu v streľbe na kôš z výskoku, čo je jedna z vecí, ktorú divákom pri svojej show doprajú mierou vrchovatou. Ich hlavným zámerom je ale svoje publikum pobaviť a to sa im úspešne darí už niekoľko desaťročí.

Harlem Globetrotters sa v Košiciach predstavia 26. februára o 19.hodine v Steel Arene.

Vstupenky sú už k dispozícii v sieti Ticketportal.

www.harlemglobetrotters.com


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/