(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
HC Košice - MHC Martin 3:1 v 43. kole Slovnaft extraligy
@ Aktuálne -> Šport     Jan 16 2008 - 02:38 GMT
(TASR) - HC Košice - MHC Martin 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 6. Mich. Miklík, 21. P. Bartoš, 54. Kmiť - 54. Markovič. Rozhodcovia: Kubuš, D. Konc - T. Orolin, Gašparík, vylúčení: 5:4, navyše Kledrowetz (Košice) 10 min za napadnutia protihráča zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, zmeny: od 38. Valentín (Košice), 5662 divákov.

Martinčan Koložváry už v 5. minúte ani na dvakrát neprekonal výborne chytajúceho Lipovského a prakticky z protiútoku rozvlnil sieť za nepozorným Dzubinom Košičan Michel Miklík. Otvoril tak cestu za vytúženým košickým víťazstvom, ktorým by sa bodovo dotiahli na svojho súpera. Vedúci gól oceliarov zápasu len pomohol, mužstvá i naďalej hrali otvorený a rýchly hokej, hra mala spád, rodili sa šance. Spočiatku ich mali viac hostia, ale podobne ako hostitelia už nemali také šťastie v koncovke. To na druhej strane udržovalo spokojných divákov v napätí, lebo na ľade sa stále niečo dialo. Ako aj po druhom góle Košičanov z hokejky kapitána tímu P. Bartoša. Súpera to nedeprimovalo, stále sa snažil kontaktným gólom vrátiť do zápasu, ale Lipovský svoj tím podržal. Veľká snaha martinských hokejistov o strelenie gólu sa naplnila v 54. minúte zásluhou Markoviča. Radosť však trvala iba 18 sekúnd, lebo Kmiť zvýšil na 3:1 a bolo rozhodnuté. Dokonca Košičania mohli svoje víťazstvo ešte prikrášliť, najväčšiu šancu mal Špilár. Víťazstvo však zostalo zaslúžene na východe.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/