(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Výstavba štadióna sa oddialila, prezident MFK Podolák to nechápe.
@ Aktuálne -> Šport     Jan 30 2008 - 04:45 GMT
(TASR) - Poslanci košického Mestského zastupiteľstva na utorňajšom mimoriadnom zasadnutí neschválili jeden z bodov programu: dlhodobý prenájom vyše 47 tisíc štvorcových metrov pozemkov vo VŠA pre MFK Košice. Po hodinovej diskusii rokovanie k tejto problematike prerušili a budú sa ňou znovu zaoberať až na prvom tohtoročnom riadnom zasadnutí 28. februára.

Moderný futbalový stánok pre 21 tisíc divákov by mal byť súčasťou plánovanej výstavby multifunkčného spoločensko-športového areálu a klub žiadal dlhodobý prenájom pozemkov na 50 rokov za symbolickú korunu ročne. Výstavba areálu by mesto Košice, ktoré má 50-percentnú kapitálovú účasť v MFK, a.s., finančne nazaťažila, lebo investíciu okolo jednej miliardy Sk má zabezpečiť spoločnosť E Side Property Limited.
Na časti pozemkov pre plánovanú výstavbu sa údajne nachádza autobusový závod DPMK, ozvali sa aj ďalšie pripomienky a výhrady hlavného kontrolóra i Útvaru hlavného architekta mesta, takže začiatok výstavby sa oddiali.
"Nečakal som to, som rozčarovaný a ak mám hovoriť za seba, argumenty, ktoré tam predložili, ma nepresvedčili. Ideme predsa podľa dávnejšie spracovaného a schváleného spoločného harmonogramu s mestom, vyjadrenom v Memorande. Ešte v stredu sa chcem stretnúť s primátorom mesta Františkom Knapíkom a v druhej polovici februára mienim zvolať mimoriadne valné zhromaždenie klubu, lebo situácia si to vyžaduje. Prízvukujem, že z tejto strany som to nečakal, veď mesto je spoluvlastníkom klubu a má svojich zástupcov aj v jeho orgánoch. Veci, ktoré sa dosiaľ darilo riešiť, a tak je tomu aj inde na Slovensku, odrazu nie sú možné, to nechápem," povedal pre TASR prezident MFK Košice Blažej Podolák.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/