(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vodič havarovaného autobusu pri Uhornej je nevinný
@ Aktuálne -> Rôzne     Mar 13 2008 - 14:16 GMT
(TASR) - Vodič autobusu, ktorý v roku 2003 havaroval nad obcou Uhorná a v ktorom zahynulo 13 ľudí, je podľa dnešného rozhodnutia Krajského súdu v Košiciach nevinný. Príčinou nehody bola nefunkčná ručná brzda.

"Je mi ľúto, čo sa stalo, nemôžem teraz ani hovoriť," uviedol krátko po rozsudku dojatý vodič Martin Gumáň, ktorému by inak hrozilo desaťročné väzenie. Presná rekonštrukcia nehody potvrdila, že zrúteniu autobusu mohol vodič zabrániť v prípade fungovania ručnej brzdy, ktorá zlyhala a vodič o tejto poruche nemohol v tom čase vedieť. Paradoxom je, že len niekoľko dní pred nehodou bola na tomto autobuse odstraňovaná porucha ručnej brzdy.
Autobus smeroval na známe pútnické miesto kresťanov do Uhornej. Po zrútení autobusu do priepasti prišlo o život 13 ľudí a ďalších 25 sa zranilo.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/