(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Čestným občanom mesta sa stal predseda Európskeho súdu pre ľudské práva.
@ Aktuálne -> Rôzne     Apr 04 2008 - 12:27 GMT
Predseda Európskeho súdu pre ľudské práva Jean-Paul Costa sa stal dnes čestným občanom mesta Košice. Čestné občianstvo prevzal z rúk primátora mesta Františka Knapíka.

"Myslím si, že toto ocenenie je ocenením našej práce a všetkých zákonov, ktoré vznikajú na ochranu ľudských práv," povedal na krátkom brífingu po udelení čestného občianstva Costa.

Pokiaľ ide o dodržiavanie ľudských práv v Európe, Costa sa spolieha na prácu ústavných súdov v nových krajinách. "Slovensko je krajina, ktorej sa najlepšie podarilo zvládnuť prechod z nových krajín po roku 1989. Nikde nemôžete na 100 percent garantovať ľudské práva, ani v tých najvyspelejších krajinách. Za ľudské práva musíme stále bojovať a obhajovať ich každodenne. Slovensko za 15 rokov urobilo veľký kus práce v ochrane ľudských práv a slobôd. Keby bola situácia úplne ideálna, Európsky súd pre ľudské práva by sme mohli zavrieť a kľúč položiť pod kvetináč," dodal Costa.

zdroj: TASR


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/