(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hokej-finále: Košice - Slovan 3:2 pp, Cíger: "Rozhodcovia nech idú do..."
@ Aktuálne -> Šport     Apr 10 2008 - 08:30 GMT
Hokejisti HC Košice vyhrali v stredajšom šiestom extraligovom finále nad Slovanom Bratislava 3:2 po predĺžení a vyrovnali stav série na 3:3. Rozhodujúce siedme stretnutie play off 15. ročníka najvyššej súťaže zohrajú po dni voľna v piatok o 17.00 v Samsung Arene v Bratislave.

HC Košice - Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 23. Kmiť (Huna, Javín), 29. Gron (Droppa), 63. Faith (Bartoš) - 17. Uram (Sersen, Hreus), 38. Baček (Hreus). Rozhodcovia: D. Konc, Kubuš - Mášik, M. Novák. Vylúčení: 3:10 na 2 min., navyše: 30. Kropáč (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: Slovan od 10. s Hubom, 8347 divákov (vypredané). Stav série: 3:3.

Košice:
Lipovský - Špelda, Javín, Droppa, Jendek, Kledrowetz, Mocek, Šterbák - Špilár, Faith, Bartoš - Huna, Kmiť, Gron - Miklík, Pleva, Šimurda - Weissmann, Ščurko, Jenčík

Slovan:
Hovi - Pavlas, Hančák, Kováčik, Srdínko, Hruška, Sersen, Bohunický - Kuľha, Döme, Pištek - Lažo, Kapuš , Kropáč - Baček, Hreus, Uram - Gráčik, Rusnák, Sýkora

Na rozlúčkový domáci zápas v tejto sezóne nastúpili Košičania v Steel Arene vo víťaznom zložení z bratislavského súboja, kým Slovan s korektúrami v prvých troch útokoch. Od začiatku sa tradiční rivali pustili do seba, nič si nedarovali, ale zostali pri pozornej defenzíve. Napriek tomu už v 3. minúte Gráčik vystrašil Lipovského, potom sa pridali aj Hreus a Pištek. Góly však z toho neboli a naopak domáci zvýšili úsilie. proti dobre pracujúcej defenzíve súpera však nenachádzali protizbraň. Až v 9. minúte Huna takmer prekvapil Hoviho a pri prebiehajúcej presilovke Droppa od modrej dokonca skóroval, ale gól neplatil pre postavenie hráča v bránkovisku. Ďalšie príležitosti neprichádzali, a tak nečakane udrel trpezlivejší Slovan. V 17. minúte dostal hostí do vedenia, tak ako v predošlom stretnutí v Bratislave, Uram.

Gól korigoval domácu taktiku a vidieť to bolo po prestávke. Po excelentnej akcii a úniku Hunu vyrovnal v 23. minúte Kmiť, najlepší košický strelec vo finálovej sérii. Veľmi dobre hrajúca druhá útočná formácia oceliarov mala prsty aj vo vedúcom góle na 2:1, keď presilovku využil Gron. Krátko na to prišli Košičania o zraneného Plevu, ale dôležitý moment prišiel v 30. minúte. Bratislavčan Kropáč najprv zbytočne za bránkou fauloval Lipovského a tesne potom knokautoval Jendeka, za čo si vyslúžil tri tresty na čele s predčasným odchodom do kabíny. Nasledovala netradičná košická sedemminútová presilovka, ale Slovan sa bránil skvele a domáci neboli schopní nič súceho a prekvapujúceho vymyslieť. Dokonca v 32. minúte mal v oslabení šancu Uram. Trest však predsa prišiel - v 38. minúte pred bránkou tečoval prihrávku Hreusa Baček na 2:2 a pár sekúnd pred druhou sirénou mal na hokejke aj ďalšiu šancu na gól.

V tretej časti Košičania neúnavne dobýjali súperovu bránku, ale až tak veľa šancí nemali, keďže ich útoky mali zadné dvierka. Slovan číhal na každú príležitosť a za každú cenu sa dopredu nepretrhol. Najmä keď mu stačilo podľa osvedčeného receptu brániť jalovo zakončujúcich Košičanov, ktorí premrhali ďalšie dve početné výhody. Veľkú šancu mal Gron, po ňom aj Ščurko, ale v závere tretej časti Steel Arena zamrela, keď mal gól na hokejke Hreus.

Zdeno Cíger, tréner Slovana do mikrofónu STV: "Nech idú rozhodcovia do riti! To je celé moje hodnotenie zápasu."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Boli sme aktívnejší a mohli sme rozhodnúť už skôr. Nakopon sme to dosiahli, aj keď až v predĺžení. Bolo to ťažké a rovnako to bude v Bratislave, ale my budeme bojovať."

zdroj: TASR


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/