(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zahrajže mi, zahraj – krajská súťaž detského festivalu ľudovej hudby.
@ Kultúra -> Oznamy     Apr 22 2008 - 03:45 GMT
Krajské osvetové stredisko v spolupráci s Konzervatóriom v Košiciach pripravuje na sobotu 26.apríla 2008 pre milovníkov detskej hudobnosti, bezprostrednosti, speváckeho a inštrumentačného umenia krajskú súťažnú prehliadku detského festivalu ľudovej hudby. Víkendová sobota v koncertnej sále na Timonovej ul.2 od 10.00 hodiny bude patriť ľudovým piesňam z regiónov košického samosprávneho kraja, regiónov Abova, Zemplína, Spiša a Gemera.

Do krajskej súťaže detského hudobného folklóru, postúpilo z regionálnych prehliadok v kraji 190 detí, venujúcich sa tradičnému folklóru. Pod dohľadom odbornej poroty v zložení: A.Vargicová, Ľ.Varínsky, Mgr.M.Rendoš, F.Slavkovský a Ľ.Buraš si súťažiaci zmerajú svoj talent v štyroch kategóriách: spevácke skupiny, sólisti speváci a spevácke duo, sólisti inštrumentalisti a ľudové hudby detí vo veku do 15 rokov. Súťažiť budú zástupcovia týchto detských folklórnych súborov: ABOVČEK, ABOVČAŇE, ČARNIČKA, JAHÔDKA, VIGANČEK A ŽELEZIARIK z Košíc, BEĽANČEK z Košickej Belej, ROZMARING SARJ zo Sene, ĽH pri ZUŠ a ZEMPLÍNIK z Michaloviec, ĽISTEČEK z Gelnice, LÚČKA a HAVIARIK z Rožňavy, BREZINKA z Breziny, SS pri ZUŠ v Spišskej Novej Vsi a JADLOVČEK z Margecian. Porota víťazov z tohto krajského kola nominuje do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať v júnovom termíne.

Renáta Kočišová


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/