(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košičania spolu s premiérom Ficom obnovili tradíciu stavania májov.
@ Aktuálne -> Politika     Apr 28 2008 - 03:43 GMT
Stavanie májov ako symbolov lásky a práce obnovili v Košiciach. V pešej zóne pri súsoší Immaculaty pri stavaní mája za hojnej účasti Košičanov asistoval včera podvečer premiér Robert Fico, predseda parlamentu Pavol Paška, minister hospodárstva SR Ľubomír Jahnátek, štátny tajomník rezortu Peter Žiga a poslanci NR SR za stranu Smer-SD.

Takmer 20 metrov vysokú štíhlu brezu, ktorú doviezli pracovníci košických Mestských lesov, ozdobili farebnými stužkami členovia folklórneho súboru Čarnica. Hostia pridali už len posledné symbolické stužky a máj o chvíľu ozdobil námestie.
"Je to návrat k pekným ľudovým tradíciám. My sme už niekoľkokrát povedali, že rok 2008 bude rokom zvyšovania národnej hrdosti, a to nielen pripomínaním si významných osobností a udalostí, ale aj opakovaním pekných tradícií," uviedol Fico. Premiér pripomenul, že už o pár dní oslávime 1. máj - Sviatok práce. "Keď sa Slovensku darí, tak je to predovšetkým zásluha ľudí práce, ktorí sú ochotní tvrdo pracovať aj za mzdy nezodpovedajúce mzdám EÚ," povedal premiér. Zdôraznil, že súčasná vláda neustúpi z pozícií solidarity, bez ktorej nemožno zabezpečiť rovnomerný rozvoj Slovenska.
Košičanov pozdravil a z lásky k mestu sa vyznal aj košický rodák Pavol Paška.
Máje staval premiér dnes aj v Poprade a v Prešove a na budúci týždeň bude pokračovať v Novom Meste nad Váhom a v Považskej Bystrici.

zdroj: TASR


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/