(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
VSE CITY RUN: Vyhráva jeden, pomáha každý.
@ Aktuálne -> Šport     May 23 2008 - 03:24 GMT
Projekt CITY RUN je svojim poslaním a charakterom unikátne podujatie, ktoré vzniká na pôde Košíc. Spája v sebe šport, zdravý životný štýl, kultúrny, zábavný i charitatívny rozmer. Jedná sa o autorský projekt spoločnosti Progress Promotion, ktorý sa realizuje vďaka podpore generálneho partnera - Východoslovenskej energetiky, a,s. , v spolupráci s mestom Košice a ďalšími partnermi, medzi ktorými nájdeme i ďalšiu distribučnú firmu a to Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť.

Jedným z hlavných cieľov podujatia je motivovať najmä študentov košických škôl (ale nie iba ich), aby nezabúdali ani na svojich handicapovaných rovesníkov, tento krát zo školy na Opatovskej ceste 97 a aby svojou aktívnou účasťou na popoludňajšom behu pomohli vyzbierať finančné prostriedky, ktoré sa v plnej výške odvedú na konto už spomínaného zariadenia. Projekt vznikol so zámerom prezentovať zdravý životný štýl, prináša možnosti urobiť niečo pre seba a svoje zdravie, zabaviť sa sprievodným hudobným programom a prispieť k dobrej veci.

Športová časť bude orientovaná na absolvovanie bežeckého okruhu v dĺžke cca 4 km, ktorý bude vytýčený na Hlavnej ulici v pešej zóne a priľahlých uliciach v centre (čiastočne Alžbetina a Mlynská ulica).

Spoločný štart všetkých vekových kategórií je plánovaný na 17:30 hod. Doplnkovým programom bude nesúťažná manifestačná jazda inline korčuliarov na Hlavnej ulici, ktorá odštartuje už o 17:00.

Súčasťou celodenného programu bude aj nonstop benefičný beh na stacionárnom páse, ktorý bude vďaka študentom z Gymnázia Poštová a širokej verejnosti v permanencii celý deň s cieľom zdolať čo najviac kilometrov, ktoré sa v závere dňa prepočítaním premenia na finančné prostriedky a budú tvoriť súčasť charitatívneho daru.

Podmienkou účasti na štarte v oboch disciplínach bude registrácia a zakúpenie si štartového čísla. Registrovať sa je možné už od dnes na oficiálnej web stránke podujatia www.cityrun.sk až do štvrtka 19. 6. 2008. Po tomto termíne bude možné sa registrovať v deň štartu v priestoroch Dolnej brány od 14:00.

Štartové čísla sa v oboch prípadoch budú predávať až v piatok na Dolnej bráne v priestoroch registrácie. Výťažok z predaja všetkých štartových čísel bude venovaný v 100% výške deťom zo školy na Opatovskej 97. Výška štartovného je pre študentov stanovená na 20 Sk, pre dospelých na 50 Sk, pokiaľ dospelý štartuje ako člen rodinného tímu zaplatí 30 Sk.

Štart a cieľ: Dolná brána v Košiciach
Dátum konania: 20. jún 2008

Predbežná časová schéma:

09:00 Zahájenie nonstop benefičného behu na páse
10:00 Reprodukovaná hudba, moderátorské vstupy, zapájanie verejnosti do benefičného behu
14:00 zahájenie registrácie účastníkov
16:00 Koncert skupiny Velvet Stone
16:40 Warm up - rozcvička pre všetkých, čo sa chystajú na trať
17:00 Štart VCE CITY RUN kategória inline
17:10 Warm up - rozcvička pre všetkých, čo sa chystajú na trať
17:30 Štart VCE CITY RUN kategória bežci
17:45 Dobeh prvých bežcov do cieľa
18:00 Vítanie posledných pretekárov
18:15 Koncert skupiny Ears
18:45 Vyhlásenie výsledkov
19:00 Ukončenie benefičného behu na páse
19:10 Odovzdanie charitatívneho daru
19:15 Tombola pre všetkých účastníkov VSE CITY RUN 2008
19:30 Záverečný koncert skupiny Chiki liki tu-a
20:00 Ukončenie VSE CITY RUN 2008

Ďalšie informácie o podujatí, partneroch a aktuálne novinky nájdete na www.cityrun.sk


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/