(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Jediných tučniakov na Slovensku možno obdivovať v kavečanskej zoo.
@ Aktuálne -> Rôzne     May 26 2008 - 07:35 GMT
Jediní tučniaci na Slovensku sú v zoologickej záhrade v Kavečanoch pri Košiciach. Pochádzajú z pražskej zoo a do Košíc ich doviezli počas tohto víkendu.

"Tučniaky sú zvieratá pomerne náročné na vodu a prostredie. Pripravili sme pre nich 12-árový priestor, ktorý by sa postupne mal rozšíriť o ďalšie štyri áre. Vonku majú k dispozícii veľký a malý bazén a jeden bazén sa nachádza aj vo vnútri," informoval TASR riaditeľ košickej zoo Štefan Kollár o novom chovnom priestore pre najnovších obyvateľov zoologickej záhrady.
Spolu s dvoma samcami a troma samičkami doviezli aj potravu, ktorá im najviac vyhovuje - slede. "Sú to ryby, ktoré nemajú kosti. Denná dávka potravy pre tučniaka je okolo pol kilogramu. Ak nepozháňame dodávateľa sleďov na Slovensku, budeme ich dovážať z Čiech," dodal Kollár, ktorý by chcel k týmto ročným prírastkom doviesť ďalšiu päticu tučniakov.
Oficiálne privítajú tučniakov v košickej zoo počas osláv Medzinárodného dňa detí 1. júna. Výstavba ubytovania a prevoz nových obyvateľov vyšiel na dva a pol milióna Sk (80.481,60 eura), ktoré z väčšej časti zafinancovala spoločnosť U.S Steel Košice.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/