(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Skonfiškovanú vilu Fruniho odovzdali detskému domovu
@ Aktuálne -> Rôzne     Jun 24 2008 - 07:57 GMT
(TASR) - Vilu s hvezdárňou na Štrbskej ulici v Košiciach, ktorú štát skonfiškoval odsúdenému konateľovi skrachovaného nebankového subjektu Horizont Slovakia Vladimírovi Frunimu, odovzdali dnes zástupcovia Obvodného úradu v Košiciach Detskému domovu (DD)v Košickej Novej Vsi.

Vo vile bude satelitné bývanie pre desiatku detí. Podľa riaditeľky DD Ivety Lumtzerovej v dome urobia hygienickú očistu, vybavia ho zariadením a chovanci sa môžu sťahovať už v auguste. O deti sa postará päť opatrovateliek. Domov dostal aj dve garáže, ktoré sú súčasťou vily.

Detský domov v Košickej Novej Vsi má vyše 70 detí. Postupne sa z pôvodnej budovy sťahujú do rodinných domov. Podľa Lumtzerovej Fruniho vila bude jeden z ich z najluxusnejších domovov s hvezdárskou kupulou na streche.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/