(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Z eurofondov by mohli čerpať aj košické mestské časti
@ Aktuálne -> Verejná správa     Jul 02 2008 - 03:03 GMT
(TASR) – Mestské časti v Košiciach by mali mať možnosť čerpať prostriedky z Európskej únie. Predpokladá to novela zákona o meste Košice, ktorú dnes poslanci Národnej rady SR prerokovali v druhom čítaní. Hlasovať by o nej mali v stredu 2. júla dopoludnia. Nové znenie zákona tiež stanovuje maximálny počet viceprimátorov na dvoch, kým doterajší text ich počet neobmedzuje a aktuálne pôsobia traja.

Opoziční poslanci návrh novely kritizujú. Podľa predsedníčky poslaneckého klubu KDH Márie Sabolovej je úprava malá, nevýznamná a bezpredmetná. Poslanec SDKÚ-DS Viliam Novotný sa nazdáva, že predkladatelia novely poslanci Smeru-SD Pavol Paška, Monika Smolková a Jozef Burian, chcú \"vraziť klin\" medzi koalíciu SDKÚ-DS, SMK a KDH, ktorá v mestskom zastupiteľstve dominuje. Za kľúčovú pre rozvoj mesta považuje redukciu počtu mestských častí zo súčasných 22 na jednociferné číslo. Novotný si myslí, že na novom znení by sa mali dohodnúť predovšetkým košickí poslanci zastúpení v parlamente.

Novotnému sa nepáči ani možnosť, aby mohli z eurofondov čerpať mestské časti. \"Košice sú jedným mestom, nie úniou mestských častí. O fondy by malo preto žiadať mesto a nie mestské časti, aby sa tieto vzácne zdroje nemíňali na partikulárne záujmy,\" vysvetľoval v pléne. Poslankyňa Smeru-SD Darina Gabániová sa nazdáva, že práve diskutovaná novela mestu zásadným spôsobom pomôže.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/