(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na olympiáde v Pekingu budú SR reprezentovať štyria košickí športovci
@ Aktuálne -> Šport     Jul 25 2008 - 01:12 GMT
(TASR) - Čo najlepšie umiestnenie a veľa športového šťastia zaželal dnes osobne primátor mesta Košice František Knapík v telefonickom rozhovore štyrom košickým olympionikom, ktorí budú v auguste reprezentovať v čínskom Pekingu Slovensko a mesto Košice na najväčšom svetovom športovom podujatí. TASR informoval Marián Krajňák z Magistrátu mesta Košice.

"Diaľkarka Jana Velďáková a jej sestra Dana Velďáková v trojskoku absolvujú na olympijských hrách svoju premiéru. V histórii mesta ide o prvú sesterskú dvojicu, ktorá v atletických disciplínach splnila náročné podmienky na účasť na novovekej olympiáde. Pre windsurfistu Patrika Polláka, majstra sveta z roku 2006 v triede raceboard, je to po Atlante 1996 a Sydney 2000 už tretia olympiáda. Nováčikom je desaťbojár Slaven Dizdarevič, ktorý v tomto roku trikrát vylepšil svoj osobný rekord až na hodnotu 7700 bodov. Jeho cieľom v Pekingu je prekonať súčasný slovenský rekord," uviedol Krajňák.

Prvým trom uvedeným športovcom mesto Košice podľa Krajňáka prispelo finančne na ich predolympijskú prípravu, a to dotáciou schválenou mestským zastupiteľstvom pre rok 2008 v rámci Koncepcie rozvoja športu. Všetci štyria športovci sú dlhoročnými členmi atletického, resp. jachtárskeho vysokoškolského oddielu Akademik Technická univerzita Košice.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/