(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
DPMK musí zaplatiť vyše 43 miliónov SK spoločnosti OutClaim
@ Aktuálne -> Doprava     Sep 07 2008 - 07:39 GMT
(TASR) - Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) musí zaplatiť spoločnosti OutClaim 43.334.418 korún (1.438.439 eur). Rozhodol o tom 3. septembra košický Európsky rozhodcovský súd (ERS). Nárok žalobcu je podľa DPMK neopodstatnený v celom rozsahu.

"Po doručení písomného vyhotovenia Rozhodcovského rozsudku podáme návrh na jeho zrušenie na všeobecný súd. Vzhľadom na naše vysoko kvalifikované právne vyjadrenia a stanoviská v predmetnej kauze doložené relevantnými dôkazmi očakávali sme priaznivý výrok rozhodcu v náš prospech," uvádza sa v oficiálnom stanovisku DPMK, podľa ktorého sa potvrdila dôvodnosť uplatňovaných námietok neobjektívnosti rozhodovania vo veci v dôsledku personálneho prepojenia osôb žalobcu so zriaďovateľom ERS, ako aj samotnými osobami pôsobiacimi na ERS. "Predpokladáme, že definitívne rozhodnutie vyriekne všeobecný súd v náš prospech najneskôr do konca tohto roku," znie záver stanoviska košického dopravného podniku.

Spoločnosť OutClaim vyhrala v roku 2006 súťaž na vymáhanie pokút od čiernych pasažierov. V polovici roka 2007 DPMK vypovedal zmluvu s OutClaim pre nečinnosť. Za uvedené obdobie sa spoločnosti nepodarilo pre dopravný podnik vymôcť ani jednu pohľadávku.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/