(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mladí ľavičiari podporujú prijatie zákona o zásluhách Dubčeka
@ Aktuálne -> Politika     Sep 16 2008 - 09:23 GMT
(TASR) - Mládežnícka organizácia Mladí ľavičiari podporuje prijatie zákona o zásluhách Alexandra Dubčeka. Podľa jej predsedu Róberta Sedláka s podobným návrhom prišla sama už vlani.

"Sme presvedčení, že ak by slovenská legislatíva mala poznať zákon o otcovi totalitárneho režimu, ako sme sa už dávnejšie vyjadrili o Andrejovi Hlinkovi, prirodzene by mala byť legislatíva vyvážená a rovnocenný zákon by mala priznať aj otcovi myšlienky slobody v Československu Alexandrovi Dubčekovi," uviedol Sedlák. Podľa jeho slov Mladí ľavičiari "oceňujú, že strana Smer - SD zvažuje prijatie takéhoto zákona, hoci sa zabúda zmieniť o pôvodnom autorovi myšlienky – teda o Mladých ľavičiaroch".

Pre Mladých ľavičiarov, zdôraznil Sedlák, znamená Dubček symbol úsilia o slobodu a spravodlivosť. "Ako to už v živote býva, hodnoty slobody a spravodlivosti nie sú moci práve najmilšie, nech už vládne akákoľvek garnitúra. Rovnako nemilý bol pre moc aj Dubček – preto sú Mladí ľavičiari presvedčení, že jeho celoživotné úsilie je potrebné si uctiť zákonom. Dubček si to zaslúži viac ako Hlinka, myslí si predseda.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/