(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Pád lietadla na košickom letisku preverí akcieschopnosť
@ Aktuálne -> Rôzne     Sep 22 2008 - 04:49 GMT
(SITA) – Na košickom letisku sa stane vážna nehoda – padne lietadlo, ohrozí zdravie a životy cestujúcich, obyvateľov a životné prostredie v postihnutej košickej mestskej časti. To je téma taktického cvičenia Letisko 2008, ktoré sa uskutoční v v utorok a stredu pod gesciou Obvodného úradu Košice (OÚ KE). Ako dnes na tlačovej besede informoval prednosta OÚ KE Milan Géci, cieľom cvičenia je preveriť pripravenosť riadiacich zložiek a personálu Letiska Košice, a.s. a orgánov krízového riadenia všetkých stupňov pri riadení, koordinácii a vykonávaní záchranných prác po páde lietadla. Významným prínosom bude predovšetkým praktické precvičenie súčinnosti orgánov krízového riadenia a postupov pozemných a vzdušných síl záchranárskych organizácií v reálnom čase a na reálnom mieste prípadnej havárie.

Cvičenie má teoretickú i praktickú úroveň. V utorok 23. septembra to bude štábne cvičenie formou prezentácie činností a metodických postupov a 24. septembra sa uskutoční praktická činnosť síl a prostriedkov na mieste havárie lietadla. Na cvičení sa zúčastnia všetky zložky, ktoré do podobných zložitých krízových situácií vstupujú – Krízový štáb Obvodného úradu v Košiciach, základné záchranné zložky integrovaného záchranného systému, Ozbrojené sily SR, orgány a organizácie miestnej štátnej správy, orgány samosprávy, zdravotnícke inštitúcie, právnické osoby, fyzické osoby – podnikatelia a orgány podieľajúce sa na organizovaní, riadení a vykonávaní záchranných prác.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/